Seyahat

Seyahata Çıkmadan Önce Gezi Bloglarına Göz Atın

Seyahat

İş telaşı, aile, okul derken kendimize ayıracak vaktimiz neredeyse hiç kalmıyor. Halbuki yılda birkaç günü kendimize ayırıp güzel bir tatil yapmak tüm yılın yorgunluğunu alacak. Özellikle bir işle meşgulseniz bu birkaç günde işinizi tamamen bir kenara bırakmanız zihinsel olarak da sizi rahatlatacak.

O birkaç günlük tatil zamanı birçok kişinin sıkıntı çektiği şeylerden biri de şüphesiz ki gezilecek yerler aramak. Saatlerce nereye gitsem, nerede kalsam gibi düşüncelerle zaten kısa olan tatil süresinden saatler çalıyoruz. Bu gibi durumlarda size tavsiyem tur sitelerinden veya başka yerlerden nerelere gidebileceğinizi araştırmak yerine gezi bloglarından bu bilgilere daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle bazı gezi bloglarının seyahat rehberi şeklinde hazırladığı yazılar size çok yardımcı olacaktır.

Gezi bloglarının en büyük artısı size gideceğiniz yerin sadece olumlu yönlerini değil olumsuz yönlerini de söylemesi. Çünkü direkt birinci ağızdan, o kişinin nerelere gittiğini, gittiği yerlerde neler yaşadığını, buralarının olumlu veya olumsuz tüm yönlerini okuyabiliyorsunuz. Tur siteleri ise müşteri çekebilmek için gidilecek yerin hep olumlu yönlerinden bahsediyor. Ayrıca çok da detaylı bir bilgi alamıyorsunuz. Mesela İstanbul’da gezilecek yerler diye bir arama yaptığınızda İstanbul’un a’da z’ye her şeyini görmek istiyorsunuz.

Gezi bloglarının sevdiğim güzel yönlerinden biri de samimi olması. Çünkü para kazanmak gibi bir dertleri yok. Gezip görmekten ve bu gördüklerini de yazmaktan zevk alıyorlar. Hal böyle olunca da gitmek istediğiniz yerler hakkındaki bilgileri keyifle okuyorsunuz. Ayrıca yazılarında kullandıkları görsellerle de gideceğiniz yeri görmeden o yer hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Sadece seyahat etmeden önce değil her zaman gezi bloglarını takip etmenizi tavsiye ederim. Sıkılmadan okuyabileceğiniz, okurken keyif alacağınız yazılarla dolu gezi blogları.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. melisa
    31 Temmuz 2019 - 03:00
    Cevapla
  2. İlhan
    16 Ocak 2021 - 20:54
    Cevapla