Dürbünlü Silah

Silah Sanayi En Hızlı Büyüyen Sektör

Dürbünlü Silah

Silahların gölgesinde yaşıyoruz sözü aslında çok doğru bir tespit. Bakıldığında dünya üzerinde son 10 yılda en fazla yatırım yapılan alanlardan biri silah sanayisi oldu. Ülkeler silah teknolojilerini takip için yeminli tercüme yaptırarak rakipleri analiz etmeye ve yeni donanımlarla üretim yapmaya devam ediyorlar.

Arap Ülkeleri Silahlanıyor

Bakıldığında Ortadoğu diye bildiğimiz içinde irili ufaklı bir çok arap ülkesi barındıran Arap yarımadası veya ülkemizin güneyi ve Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerin son dönemde silah yapımı ve satın alımı konusunda bir hayli talep kar olduklarını görüyoruz. Arabistan merkezli bir haber sitesinde yapılan haberi okuduğumuzda Arap yarımadasındaki ülkelerin metni Arapça’ya tercüme ederek silahlandığını görebiliyoruz. Savaşların sık yaşandığı bu bölgede bizlerde kısa bir haber araştırması ve Arapça tercüme yaptığımızda silah sanayine yatırımın ve ciddi bir para kaynağı ayrıldığını görebilmekteyiz. Silah sanayine en fazla para harcayan ülkeler sıralamasında Arabistan, Mısır, İsrail, Katar ve Kuveyt gibi ülkelerin başta geldiğini görüyoruz.

Silah Satarak Zenginleşen Ülkeler

Silah bu kadar rağbet görünce bazı ülkelerde bunu fırsat bilerek üretim ve ardından satış yaparak ciddi bir gelir sahibi olmaya devam ediyorlar. İtalya medyası son dönemde silah sanayine yapılan yatırımları ve buradan elde edilen geliri sık sık vurgulamaya devam ediyor. Bu haberleri İtalyanca tercüme ettiğimizde yapılan yatırım miktarları ve elde edilen karlar net bir şekilde veri olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye Silah Sanayinde Zirve Yolunda

Hep dışardaki gelişmeleri özetlediğimiz bu yazıda ülkemizin de silah sanayi, havacılık ve deniz altı konusunda ciddi atılım yaparak silah alan ülke konumundan silah satan konuma geldiğini söylemek yanlış olmayacaktır. İmge Tercüme Bürosu olarak ülkemizin geldiği bu noktadan daha da ileriye gitmesi için tercüme alanında elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. 160 dilde yeminli tercüme hizmeti veren büromuz tüm dillerde hizmetinizde.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?