Enpara

Sınırsız ve Masrafsız Bankacılık Enpara

Gerek yaptığım iş dolayısıyla gerek internetten yaptığım alışverişler dolayısıyla bir banka hesabı gerekiyor. Hoş bunların dışında parayla ilgili işlerinizin artık bir çoğunda bir banka hesabına ihtiyacınız var. Öğrenciyken banka hesabı ihtiyacımı İş Bankası sayesinde karşılıyordum. Hesap işletim ücreti yok, havale ve eftler normale göre daha ucuz. Fakat öğrencilik bittikten sonra işler değişiyor. Hesabınız otomatik olarak normal hesaba geçtiği için artık hesap işletim ücreti de alınmaya başlanıyor. Henüz daha hesap kesim ücreti alınmamıştı fakat daha önce altı aylık 45 TL ödediğimi biliyorum. Hâl böyle olunca yeni bir banka arayışına girdim. Benim için önemli olan minimum miktarda masraf olmasıydı. Tabi birde sık para çektiğim için ATM’lerinin fazla olmasıda önemliydi.

Uzun süredir Enpara ismini duyuyordum fakat hem yeni bir hesaba ihtiyacımın olmaması hem de fazlalık olur diye sıcak bakmıyordum. Tabi işler değiştikten sonra Berkay’ın buradaki yazısına denk geldim. Daha sonra biraz daha detaylı bir araştırma yaptım. Hesap işletim ücreti yok. Havale ve eft ücreti yok. Peki Finansbank‘ın sunmuş olduğu bu dijital bankacılık neden hiçbir şekilde ücret kesmiyor? Aslında cevabımız sorumuzda gizli. Bu hizmet Finansbank’ın sunduğu herhangibir şube olmaksızın sadece internet üzerinden kullanılan bir hizmet. Bu yüzden tamamen masrafsız bankacılık hizmeti alıyorsunuz.

Bence işin en can alıcı noktası ise şu; başvurunuzu internet üzerinden yapıyorsunuz. Birkaç gün içinde evinize kadar sözleşmenizi ve banka kartınızı yetkili biri getirerek teslim ediyor. Yani bankaya gidip hesap açtırayım iki hafta bekledikten sonra banka kartım gelsin olayı yok. Ben 1 Eylül tarihinde başvurdum. 2 Eylül tarihinde bir bey yarın müsait olup olmadığımı sordu ve 3 Eylül tarihinde eve kadar gelip sözleşmeyi imzalattı ve banka kartını teslim. Bunun yanında çok hoş bir defter ve kalem de hediye ediyorlar.

Peki bunun Enpara’nın tek avantajı masrafsız olması mı? Size verilen banka kartı sayesinde internetten alışveriş yapabiliyorsunuz. Kartınızı PayPal’a tanımlayıp aktif olarak PayPal kullanabiliyorsunuz. Özellikle Enpara’nın son kampanyası bile insanı Enpara kullanmaya teşvik ediyor. 31.12.2014 tarihine kadar Spotify, Apple ID, Google Wallet, Facebook ya da Steam üzerinden yapacağınız 50 TL’ye kadar olan harcamalarınızın %50’si bir sonraki ayın en geç üçüncü iş gününe kadar iade ediliyor.

Aynı zamanda hesabınızdaki paranızı çekmek isterseniz Finansbank ATM’lerinden herhangibir ücret ödemeden bakiye sorgulama veya para çekme işlemi yapabiliyorsunuz. Bir sorunla mı karşılaştınız, hiç bankaya kadar gitmenize gerek yok. 7/24 ulaşabileceğiniz müşteri temsilcileri var. Aynı zamanda internet bankacılığı ve mobil uygulamaları da sade ve oldukça kullanışlı.

Kısaca normal bir hesap ile yapacağınız tüm işlemleri masrafsız bir şekilde yapmak isterseniz kesinlikle Enpara‘yı öneririm.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

6 Yorum
 1. cgrclk
  4 Eylül 2014 - 18:24
  Cevapla
 2. Mümin Köykıran
  20 Eylül 2014 - 00:26
  Cevapla
 3. sabir yeşil
  10 Ekim 2014 - 07:18
  Cevapla
 4. Yücel
  28 Kasım 2014 - 11:00
  Cevapla
 5. Muhammed Gündüz
  25 Temmuz 2015 - 20:04
  Cevapla
 6. Sadık
  28 Ekim 2016 - 21:25
  Cevapla