Burçin Terzioğlu

Sırrın Ortaya Çıkmasına Kendin Bile Engel Olamayacaksın

Türk sinemasında korku-gerilim deyince aklımıza ilk gelen şeyin cinler olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Dabbe’den tutun Siccin’e kadar tüm korku filmlerinde cinli perili unsurlar mevcut. Amerikanvari korku veya gerilim filmimiz bildiğim kadarıyla pek yok. Varsa da kalite bakımından oldukça vasat.

Güzelliğin Portresi filmi her ne kadar korku filmi olmasa da tam bir gerilim filmi. Üstelik yukarıda bahsettiğim saçma sapan unsurlar ile değil de iyi denilebilecek bir kurguyla insanı geriyor. Gıpta ile izlediğimiz o Amerikan gerilim filmleri kadar iyi olmasa bile başlangıç için olumlu sinyaller veriyor.

Pınar Bulut ve Onur Koralp’in yazdığı, Umur Turagay’ın yönettiği filmin başrollerinde ise Burçin Terzioğlu, Birkan Sokullu, Serkan Keskin, Melisa Şenolsun oynamakta. Şunu çok net söyleyebilirim ki filmin bu kadar iyi olmasında oyuncuların performansları baya etkili olmuş. Özellikle Burçin Terzioğlu adeta şov yapmış. Ayrıca filmin başında kısa bir bölüm de olsa Feridun Düzağaç’ı da izledik.

Film konu olarak da güzel düşünülmüş. Yıllarca babasını görmeyen Nisan babasının öldükten sonra eşi ile birlikte babasının yaşadığı eve gelir. Ev dediysem de sıradan bir ev değil, koca bir köşk. Veraset mevzularından dolayı birkaç gün bu köşkte kalmak zorunda kalırlar ve Nisan paranormal sandığı olaylar ile karşılaşır. Olaylara bir de polis karışır. Nisan ise başına gelen bu olayları çözmeye çalışır.

Burçin Terzioğlu

Film kusursuz mu derseniz kesinlikle değil. Özellikle filmin sonundaki kurgu ve mantık hatalarının bariz farkedildiğini göreceksiniz. Fakat filmi genel olarak ele aldığınızda görmezden gelinebilir diye düşünüyorum. Filmin ilk bölümü biraz sıkıyor gibi olsa da ikinci bölümü izledikten sonra ilk bölümün ikinci bölüm için hazırlık olduğunu göreceksiniz. Filmin son bölümlerinde ise hass diye tepki vereceğinize eminim. Hiç beklemediğiniz bir final sizi bekliyor.

Bu arada Terapi Seansları yazı dizimin birincisinde ve ikincisinde dolaylı da olsa bir insandan bahsetmiştim. O günlerde bu insanın hayatımı bu kadar değiştireceğini hiç tahmin etmemiştim. İşte bu filmi o yazıda bahsettiğim insanla izledim ve o insanla şu an nişanlıyım. Hayat gerçekten çok garip.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. Mert
    3 Ocak 2020 - 10:32
    Cevapla
  2. Can
    20 Mart 2020 - 13:46
    Cevapla