şöyle böyle

1 sadece sayıdır. Ama asil bi sayıdır. Tektir. Eşi benzeri yoktur. Ve yalnızdır 1. Benim hayatımda pek çok 1 var. Eşi benzeri olmayan, tek olan pek çok insan var. İyiki de varlar. İyiki de tekler ve iyiki de birtenecikler. :) Onlar kendilerini gayet iyi bilirler. :)

“İyiki varsın ya” bu sözü çok duyarım ben. :) Hemen hemen hergün hemde. :) İnsanları güldürmek güzel. Onlara neşe saçmak, onlarında eğlendiğini güldüğünü bilmek ve bunun benim sayemde olduğunu bilmek daha bi güzel. Tarifi mümkün olmayan bir duygu aslında. Ben gülemiyorum bari çevremdekiler gülsün demi. Evet gülemiyorum. İçten gelmiyor. Tam mânâda gülemiyorum. Ağlayamıyorum da. Arafta kaldım. Hani bi söz var palyaçoya sormuşlar “Niye çok gülüyorsun?” diye o da “Ağlayamadığım için.” diye cevaplamış ya hah işte tam benim durum.

Palyaçoluk görevimi yerine getiriyorum sabahları. İnsanları güldürüyorum. Sıkıntılarından arındırıyorum. Ama akşamları… Akşam olup herkes evine dağılınca palyaço evine döner bir başına. Tüm gülüşleri dışarıda bırakıp. Evine dönerken Ahmet Kaya dinler palyaço. Hüzün depolar kendine.

Şimdiye kadar bana atılan hiçbir mesajı cevapsız bırakmadım. Eğer biri bana mesaj atmışsa düşünmüştür mutlaka beni. Bu kim olursa olsun. Arada Avea’nın gönderdiği mesjalara cevap atsam diye düşünüyorum. :) :) :) Yazık o kadar gönderiyorlar. :) Aaha hiçbir arkadaşıma işim var sonra konuşalım demedim. Diyemem zaten. İşim varsa bile o an yok olur. Arkadaş dediğin değerlidir bizde. Önemlidir. Hele bu arkadaş bitenecikler listesindeyse dünya yansın umrumda olmaz. :)

İtina ile sıkıntı gideririm. :) Bilen bilir valla. Derdi tasası olan benimle iki konuşşun sıkıntıdan eser kalmaz. :) Öyle her önüne gelenlede konuşmam yani.

Şu aralar Ahmet Kaya’ya pis taktım. Ağladıkça parçasını geçen gün 34 kez dinlemişim hiç haberim yok. :)

Birde bu aralar çok yazıyorum. Yani buraya değil de bulduğum kağıtlara. Çok sık yazmam iyiye işaret değildir. Çünkü ben ne zaman kalem kağıda sarılmaya başlarsam o zamanlar üzerime yalnızlık sinmiş olur.

Hadi hayırlısı…

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. aykut
    30 Ekim 2010 - 15:26
    Cevapla
  2. Usluer
    31 Ekim 2010 - 03:11
    Cevapla