Talaash

Talaash

Ne güzel Bollywood bol puan vere vere incelemelerini yazıyordum. Ta ki Talaash‘ı izleyene kadar. Filmin yaklaşık ilk yarım saatini ve son on beş dakikasını ve Aamir Khan’ın oyunculuğunu bir kenara bırakırsak film hakkında -izlediğim diğer Bollywood filmlerine istinaden- çok olumlu şeyler söyleyemeyeceğim maalesef.

Başrollerinde Aamir Khan ve Kareena Kapoor‘un oynadığı, yönetmenliğini ise Reema Kagti‘nin yaptığı 2012 yapımı film alışılmış Aamir Khan filmlerinin biraz dışına çıkıyor. Filmde gizem ve fantastik olaylar ön planda. Özellikle filmin ilk yarım saatinde gizem konusunun oldukça iyi işlendiğini söyleyebilirim. Aslında filmin tamamı gizem üzerine kurulu olsa da bir bölümden sonra her şey birbirine karışıyormuş gibi oluyor ve akıcılık aniden düşüyor. Haliyle akıcılık düşünce filmdeki gizemi çözme uğraşınız da bir süre sekteye uğruyor.

Filmde polis memuru olan Surjan ve eşi Roshni çocuklarını kaybeden anne ve babayı oynuyorlar. Birgün gizemli bir şekilde trafik kazası oluyor ve davanın başına Surjan getiriliyor. Surjan davayı çözmek için hayat kadını olan Rosie‘den de yardım alıyor.

Birkaç film eleştiri sitesine ve arkadaşlarımın yorumlarına baktığımda kendileri bu filmi baya bir sevmişler. Fakat yukarıda da dediğim gibi gereksiz uzunluk mu desem yoksa filmdeki o akıcılığı ayarlayamamaları mı desem bilmiyorum ama güzel diyebileceğim bir film olmadı. Ya da ben beklentimi yüksek tuttuğumdan hayal kırıklığına uğramış olabilirim.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

5 Yorum
 1. Ubeydullah
  16 Nisan 2015 - 17:49
  Cevapla
  • Usluer
   16 Nisan 2015 - 18:17
   Cevapla
   • Ufuk
    20 Nisan 2015 - 12:23
    Cevapla
    • Usluer
     20 Nisan 2015 - 16:09
 2. Emel Periler
  6 Mayıs 2015 - 17:16
  Cevapla