tatil bitiyor mu ne

Off Allahım off… Yine bitiyor şu yaz tatili. Ya kardeşim okul varken şu 3 ay o kadar büyük bir zaman gibi geliyorki gözüne. Ama yaz tatiline girmekle tatilin bitmesi bir oluyor nerdeyse. Koy şöyle 5-6 ay tatil bayram etsin öğrenciler. Birde son sınıfa geçince tatilin hiç bir önemi kalmadı. Staj bi taraftan bastırdı. Hemde okul kapanır kapanmaz. Neyse staj bitti dedik bu seferde oruç girdi araya. Tatil matil haram oldu tabi bize. Oruç bitti bayram. Bayram da bitti derken işte bir haftalık boş bir vaktimiz kaldı. Ha sakın oruç gelince rahat etti falan sanmayın. Oruçla bir sıkıntım yoktu ama şu üniversite sınavının stresi bitiriyor herşeyi. Sabah kalkıyorum hani tatil ya pc başına geçiyorum. Aklıma geliyor bir yaş daha büyüdüğüm. Aha diyorum son sınıfa geçmiştim ben. Ya bundan sonra ne olacak? Tabiki sınav. Off off…

Neler değişti bu yaz hayatımda? Biraz daha büyüdüğümü anladım. 18 yaşına giriyorum az değil. :) Koskoca 18 sene geçip gitmiş. Daha ilkokul 1. sınıfa gidişimin ilk gününü hatırlıyorum. İşte o zamanlardan bu zamana. Şimdi lise son. Vay be. Ayşe bahsetmiş buradaki yazısında zamanın nasıl akıp gittiğini. Gerçekten de öyle biz bazı şeylerin farkına varamadan zaman geçip gidiyor.

Unutamadıklarımı unuttum bu yaz. Bu sitedeki ilk yazılarımı ona yazdığım kişi. Aslında öyle bir kişi yokmuş. Hayali bir kahraman sadece. :) Tabi unuttuğum kişilerin yerini doldurduğum kişilerde olmadı değil. Yanlış anlaşılmasın bu yerini doldurmak kelimesi. :) Çok iyi bir dost edindim. Daha doğrusu edinmiştim daha yakından tanıdım. Kimi zaman tartıştık kimi zaman dertlerimizi paylaştık. Herşeye rağmen dost kaldık. :) Kimki bu aceb? Tabiki canım arkadaşım Meryem. Daha sonra  bayan fenayı tanıdım. Sitedeki nicki ile andelip. Daha dün bu sitede yazmaya başladı sanki. Ama geçen söyledi de 3 ay olmuş. :) Peki kim bu fena? Ayşe’den başka kim olacak. :) Mesajlaşırken en fazla güldüğüm kişidir Ayşe. Öyle telefonda .d değil gerçekten gülerim yani mesajını okudummu. :) “Ya kardeşim senin hiç mi erkek arkadaşın yok?” diyenler için cevap vereyim. 7 tane kardeşim dediğim kişi var.

Hep güle eğlene mi geçti tatil. Smile hiç üzülmedi mi? Üzülmem mi ya. Yukarda söylediğim 7 kardeşimden biri sınıfta kaldı bu sene. :( İnanmadım ilk başta şaka falan sandım. Üstünde durmamıştım olayın. Fakat bugün geldiğimde kendisine sordum. Gerçekten kalmış. Lan Hüsam ben kimle kopya çekecem oğlum. Ben kimi köşeye sıkıştıracam lan. İnsan benim için verirdi oğlum sorumlulukları yav. Neyse sadece derslerde diğer sınıfta olacak. Diğer zamanlar yine beraberiz. Vardır bunda da bir hayır. :(

Daha sonra yine kardeşlerimden biri Salim bayramın 3. günü tatil dönüşü arkadaşlarla trafik kazası geçirmiş. Allahtan pek bişeyleri yokmuş. Tekrar geçmiş olsun dileklerimi ileteyim burdan.

İşte böyle bir tatil geçirdim. Çok detaylı anlatamasamda özet böyle. :) Birazdan dışarı çıkacam. Babamın yanına uğrayıp dersaneye kayıt olacam sanırım. Bugün yada yarın da gömlek falan filan alacam okul için. Birde okul açıldıktan sonrada böyle sık giremeyeceğim nete. 3-4 günde bir girerim. Malum dersler. Bi taraftan tutmak gerek artık. Yeter bu kadar. Hadi sağlıcakla… ;) Bu arada yazıdaki resim bizim sınıfın eski tahtası. Üstüne masanın tahtasını oturttuk. Güzel olduydu. :)

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. meryem
    18 Eylül 2010 - 16:22
    Cevapla