Profesör

Terapi Seansları #3

Son seansın üzerinden 3 ay geçmiş. Hayatımda büyük değişiklikler oldu. Fazla büyük. Mantık ve duygu kavramlarının savaşını duygu kazandı. Hem de öyle bir kazandı ki. Açıkçası mantığımın bu kadar ağır bir yenilgi alacağını tahmin etmiyordum. Aslında şöyle; olması gereken oldu, iyi ki de oldu. Yahu tamam olması gereken oldu da ne oldu? Bu sorunun cevabını malum sebeplerden dolayı şu an için veremem. Ama cevap vereceğim zaman bu soruya özel bir seans… Neden olmasın.

Sigarayı bıraktım, yine, yeniden. Sanırım bu üçünce kez bırakışım. İlk iki bırakışımda 6 ay kadar içmeyip sonra tekrar başlamıştım. Şimdi ise 1 ayı geçti sanırım. Ne zaman bıraktığımı hatırlamıyorum. Kendine köpek etmiş bu meret beni. İnsan kendini zehirlemekten keyif alır mı, ben alıyordum işte. Bazı zamanlar aklıma gelmiyor değil, ulan olsa da içsek diyorum. İnşallah bu düşüncemi de kısa zamanda yok edebilirim.

Düşünme yetisi sınırlı olan insanların küçük hesaplar peşinde koşmaları midemi bulandırıyor artık. Allah sen düşünebil diye o beyni bahşetmiş sana ama sen ne yapıyorsun? Beyninle kıçının yerini değiştiriyorsun. Özür dilerim ama aynen bunu yapıyorsun. Yapma, sana hiçbir şey kazandırmayacak, seni bir adım ileri götürmeyecek şeyleri düşünme. Zaten yaşadığımız hayat hayli yorucu. Bir de bunları düşünerek niye kendini daha fazla yoruyorsun ki?

Allah romantik İslamcıların cezasını verecek diye bir tweet atmıştım. Hemen ardından bir videoya denk geldim. Sözde tesettürlü olan kızlarımız bekarlığa veda partisi yapıyorlar. Arkada çalan şarkı biladerim için. Aslında şöyle anlattığımda bir problem yokmuş gibi duruyor, isteyen istediği şekilde eğlenebilir tabi. Ama videoyu izlediğiniz de öyle düşünmüyorsunuz. Zaten videoyu izledikten sonra kesin bunlar romantik İslamcı tayfasından diyerek paylaşımlarına bir göz gezdireyim dedim, demez olaydım. Romantik İslamcılığın da bir üstü olan romantik İslamcı olup da bunu ticarete döken tayfadan bunlar da. Hani camide, gelin arkada, damat önde fotoğraf çekinir de altına da hep dualarımdaydın diye yazıp paylaşım yaparlar, bir sonraki paylaşımları da mükemmel ötesi şal çekilişi için 265498 arkadaşınızı etiketleyin paylaşımı olur ya. Evet, kaçamazsınız. Sizin de aklınıza geldi bunlar. Ne demiş Konyalı bir düşünür; geçmişini unutup geleceğini inşa ettiğini zanneden nice dindarların, sermayedar olunca nasıl dini dar olduklarını da gördük. Gerçi arz talep meselesi. Bunlara değer veren aptal insanlar olmasa bunların popüleritesi de olmaz da bakmayın işte. Allah romantik İslamcıların cezasını versin, İslamiyet’i ticari kaygıları için kullananların kat kat cezasını versin. Vakti zamanında sevgili Samanpan’ın yazdığı şu yazıyı da şuraya iliştireyim.

İnsanların salt bir düşünceye bağlı kalması gerçekten tahammül edilecek gibi değil. Benim dediğim doğru diyenler aslında söylediğiniz hiçbir şey doğru değil. Tuttuğunuz parti doğru değil, hayata bakışınız doğru değil, taraftarı olduğunuz takım doğru değil, arkasından gittiğiniz cemaat doğru değil… Çünkü en başta siz doğru değilsiniz. Sadece doğru olduğunuzu sanıyorsunuz o kadar.

Son olarak ülkedeki refah seviyesinden bahsetmek istiyordum ama hiç içimden gelmiyor.

Selam olsun sana Profesör, selam olsun sana yiğidim. Sen ki planların efendisi, en ufak bir detayı bile düşünen insansın. Seni kendi silahınla vurmalarına nasıl izin verdin aklım almıyor. #Lacasadepapel

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

2 Yorum
  1. Nizamettin Gümüş
    12 Ağustos 2019 - 19:10
    Cevapla
  2. Onur
    18 Nisan 2020 - 21:58
    Cevapla