Tesettür Giyim

Tesettür Giyimde Şık Kombinler

Tesettür Giyim

Giyimde modayı yakalamak, tarz olmak çoğumuz için önem taşır. Kapalı bayanların tarzı yakalaması ve uyumlu kombinler ortaya çıkması bir tık daha zordur. Başörtüsünün kombine girmesi, renk uyumunu ve tarzı daha çok düşünülür.

Tesettür giyimin birçok çeşitliliği var. Ancak her bayan kendi bedenine, vücuduna uygun giyinmelidir. Artık giyimde eskiye göre tesettür giyim konusunda baya çeşitlilik ve çokluk vardır. Bu sebepten kapalı bayanlar kendi tarzlarına uygun giysileri rahatlıkla bulabilmektedir.

Tesettür Elbiseler

Elbiseler tesettürlü bayanlar için her zaman daha kolay kombin edilir. Tek bir parçanın olması bayanların kombin yaparken fazla düşünmesini engeller. Elbise denildiğinde şık elbiseler akla gelse de her tarzdan elbiseler mevcuttur. Spor elbiseler günlük yaşamda rahat edebileceğiniz elbiselerdir. Spor tarzdaki elbiseleri bir şal ile tamamlamanız uygun olur. Zira çok spor elbiselerde parlak eşarp kullanmanız pek uygun olmaz. Spor ayakkabı ile giyebileceğiniz spor elbiseler kapalı bir bayan için gayet rahat bir giysidir.

Elbiselerin çok spor olmamakla beraber h spor hem de şık elbiseler vardır. Gezmeye tozmaya ve ya misafirliğe ya da uzak tanıdıkların düğünlerine bile giyilebilir. Kemeri bulunan tesettür elbiseler ince belli bayanlar için gayet uygundur. Kilo fazlalığı olan bayanlar daha düz ve geniş elbiseler tercih ederler. Tesettür elbiselerin arasında yazları sıklıkla tercih edilen şifon elbiselerdir. Çiçekli şifon elbiseler yaz için uygundur.

Tesettür elbise kapsamında en abartılı ve tasarımı uğraştırıcı olan elbise tesettür abiye elbiselerdir. Kuyruklu, balık model, Mevlana model vb. bir sürü tesettür abiye elbise çeşidi bulunmakta. Fazla kilosu olmayan ve basen bölgesi fazla olmayan bayanlar için balık model tesettür abiye elbiseler uygundur.

Abiye denildiğinde taşlı, payetli ve ya pullu elbiseler ön plandadır. Düğünlerde, özel günlerde abartı isteyen hanımlar, bu tarzdaki abiyeleri tercih edebilirler. Bir diğer tesettür abiyeler de gipür ve ya dantel kullanılan abiyelerdir. Bu abiyeler çok zarif durur. Kilo fazlalığı olan ve ya olgun bayanların daha sade giyinmesi, kilolarını gizleyerek daha zarif görünüm kazanmış olurlar.

Abiyelerde bu yılların moda renkleri, siyah üstüne altın renk payetler ve ya pullar, model olarak baştan aşağı parlak kumaşlarla yapılmış çizgilerdir. En çok tercih edilen abiyeler tamamı gipürle kaplanmış Mevlana tipi elbiselerdir.

Tesettür Tunik

Kapalı gençlerin günlük hayatta en çok tercih ettikleri giysi tuniktir. Spor tunikler kotlarla, spor ayakkabılarla rahatça kombin edilebilir. Hareket yönünden de daha rahatlık sağlanan pantolon ve tunik en çok kullanılan tesettür giysisidir. Tunikler spor giyimin yanında şık giyimde de kendini göstermiştir. Bu yıllarda en çok tercih edilen tunik modeli arkası uzun önü kısa tuniklerdir. Yaz dönemlerinde bu model daha çok kullanılmaktadır. Tesettür tunik pantolon üzerine kullanıldığı için kış ayları ve yaz ayları için rahat görülmekte ve tercih edilmektedir.

Etek, Bluz, Gömlek

Etek bluz kombini ve ya etek gömlek kombini, kişi için çok seçeneklidir. Birden fazla eteği değişik kombinlerde kullanmak daha çok kullanmak demektir. Bayanlar giyindiği giysilerden ve yaptığı kombinlerden sıkılan kişilerdir. O yüzden günlük yaşantıda elbiseden daha çok etek ile kombin yapmayı tercih ederler. Bluz ve ya gömlekler de genellikle beyaz, krem gibi açık renkler tercih edilirken eteklerde daha koyu ve ya göze çarpıcı renkler tercih edilmektedir.

Tesettür giyimde genel olarak moda olan renkler; mor, mürdüm, haki yeşili, saks mavisi, açık pembe ve tonları, yavruağızı gibi renklerdir. Siyah beyaz ikilisinden her zaman olduğu gibi vazgeçilmemiş.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?