The Equalizer

The Equalizer

Başrollerinde Denzel Washington ve Marton Csokas‘ın oynadığı, Antoine Fuqua yönetmenliğini yaptığı ve şimdiye kadar izlediğim aksiyon filmleri arasından en iyi olabilecek düzeyde muazzam bir film. Zaten işin içinde Denzel Washington varsa o iş başta artıyı alıyor. Her ne kadar 60 yaşına gelmiş olsa bile bu yaşına rağmen şahane bir oyunculuk sergilemiş. Eğer filmlerin yönetmenlerini takip ediyorsanız Antoine Fuqua’nın daha önce Shooter, Tears of the Sun, Brooklyn’s Finest filmlerini de yönettiğini bilirsiniz.

Filmde Robert McCall kendisine sahte bir ölüm hazırlayan eski bir Black Ops askerini canlandırıyor. Sahte ölümünden sonra bir yerde işe başlıyor ve bir nevi emekliliğinin keyfini sürüyor. Bu süre zarfında her gece kitap okumaya gittiği bir kafede Teri isminde bir kız ile arkadaş oluyor. Bu kız ise Rus mafyasının pazarladığı kızlardan biri. Rus mafyası bu kızı hastanelik ettikten sonra Robert McCall bu kızı Rus mafyasının elinden kurtarmak istiyor ve olaylar bu şekilde başlıyor.

Rus mafyasının patronu olan Vladimir Pushkin‘in bir numaralı adamı olan Teddy‘nin yani Marton Csokas’ın oyunculuğuna dikkat çekmek istiyorum. Denzel Washington’ın oyunculuğunu zaten tartışmaya gerek yok ama Marton Csokas de Denzel Washington’ın karşısında harika bir oyunculuk sergilemiş.

Şiddet ve aksiyon sahneleri baya bir fazla. Özellikle filmin sonunda ve Robert McCall’ın Rus mafyası ile ilk kez karşılaştığı sahnede kan gövdeyi götürüyor. Bunu bilerek izlemenizde fayda var.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

4 Yorum
 1. Timur Demir
  13 Ocak 2015 - 11:42
  Cevapla
 2. Anıl
  1 Şubat 2015 - 14:00
  Cevapla
  • Usluer
   1 Şubat 2015 - 17:12
   Cevapla
 3. Ertan
  30 Nisan 2015 - 19:59
  Cevapla