Tiny House

Tiny House için Akıllı Ev Sistemleri Önerileri

Son yıllarda, insanların hayatına giren ve yaşam tarzını yeniden şekillendiren iki modern konut trendi ortaya çıktı. Bunlardan ilki Tiny House ikincisi ise akıllı evler. Bilindiği gibi Tiny House yapılar, minimalist yaşamın hafifliğini ve özgürlüğünü doyasıya yaşamamıza olanak tanır. Akıllı evler ise, ev hayatını daha kolay, konforlu ve eğlenceli bir hale getirmek için teknolojinin gücünden yararlanmamızı sağlar. Peki, bu iki trend bir araya getirildiğinde ne olur?  Şirin mobil ev yapınız aynı zamanda akıllı bir ev olabilir mi? Küçük ve akıllı bir evde yaşamanın potansiyel faydaları nelerdir? Bu gibi çok merak edilen soruların cevaplarına hadi gelin birlikte bakalım. 

Bir Tiny House Akıllı Ev Olabilir mi?

Bir Tiny House doğa ile kucaklaşmak, modern yaşamın ve dijital dünyanın karmaşasından uzaklaşmak, arada sırada hafta sonu kaçamağı yapmak için harika bir çözüm olarak karşımıza çıkmakta. Bununla birlikte tekerlekli mobil ev ile hayatınıza renk, hafiflik ve huzur katmak ama yine de yirmi birinci yüzyılla bağlantınızı kesmemek isteyebilirsiniz! Belki de uzaktan çalıştığınız işiniz için teknolojik araçlar ile donatılan tekerlekli mobil ev konsepti tam size göre olabilir.

Tiny House yapınızda akıllı ev teknolojilerinden yararlanabilmek için evinizin bir elektrik kaynağına sürekli bağlı olması gerekir. Güneş, rüzgâr, pil bankası ya da jeneratörden sağlayabileceğiniz bir güç kaynağı ile bu durum çözülebilir. Pek çok akıllı ev sistemi için sınırlayıcı bir diğer faktör de internet bağlantısıdır. Bazı akıllı aygıtlar çevrimdışı çalışabilir, ancak internet erişimi ya da cep telefonu sinyali olmadan tekerlekli mobil ev için bazı sistemler kontrol edilemez.

Tiny House İstanbul

Güvenlik

İster geleneksel bir ev olsun ister tekerlekli mobil ev olsun, güvenlik bir ev için en önemli konuların başında gelir. Tiny House yapınız için kullanacağınız statik bir kamera siz evde olmadığınızda ya da evinizde daha huzurlu uyumak için gönlünüzün ferahlamasına yardımcı olabilir. Tekerlekli ev ile seyahat etmenin en güzel yanlarından birisi rahatlıkla lokasyon değiştirebiliyor olmak. Bu durum komşularınızın da sürekli değişiyor olması anlamına gelir. Bu nedenle akıllı bir kapı zili güvenlik için kullanışlı olabilir. Kameralı akıllı bir kapı zili dışardan kapınızı çalan kişiyi görmenize yardımcı olur. Aynı zamanda sesli komut sistemi ya da cep telefonu ile açılıp kapanan kapı kilitlerinin olması kendinizi daha fazla güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

Akıllı Telefon Kontrollü Aydınlatma

Akıllı telefon ile kontrollü aydınlatma hem bir güvenlik aracı hem de enerji tasarrufu sağlayan bir sistem olarak düşünülebilir. Siz evde yokken Tiny House yapınızın ışıklarını uzaktan cep telefonunuzla açıp kapatabilir, böylelikle evde birileri varmış izlenimini uyandırabilirsiniz. Evde bulunduğunuz süre içinde ise ışıklarınızı akıllı telefonunuzla oturduğunuz yerden kontrol etmek enerji tasarrufu yapmanıza imkân tanır.   

Tiny House Mini Split Isıtma ve Soğutma Ünitesi

Küçük ev çözümlerinin ısıtması ve soğutması zor değildir. Sıcak yaz günlerinin bunaltıcı bir kâbusa dönüşmemesi, ferah bir esinti hissi ile uyumak için mini siplit üniteler oldukça yaygın olarak kullanılır. Mini split klimaların iki bölümü vardır, bir iç ünite ve bir dış mekân kompresörü. Mini split sistemler, diğer klimalara kıyasla büyük delikler gerektirmez. Bu açıdan kablolama, montaj ve yerleşimi rahatsız edici bir işçilik gerektirmez.

Küçük Ev Blue Tooth Ses Sistemi

Eğer müziği seven biriyseniz tekerlekli mobil ev yapınızla hareket halindeyken ya da konakladığınız anlarda kullanabileceğiniz bir Blue Tooth Ses Sistemi, küçük eviniz için harika olacaktır. Ayrıca bir Bluetooth ses sistemi, akıllı teknolojinizin geri kalanıyla da entegre edilebilir.

Tiny House Türkiye pazarının öncü üretici firmalarından biri olan Hane House, Türk misafirperverliği ve el emeğine olan sevgimizi yansıtan eşsiz dokunuşuyla, tekerlekli evlerde en iyi kaliteyi sizlerle buluşturuyor. Hane Tiny Evleri, aile dostu olacak şekilde inşa edilmiştir ve kompakt evlerin tüm modern kolaylıklarına sahip ideal başlangıç ​​evleridir. Hafif olacak şekilde tasarlanan tekerlekli evler, treyler ile kolayca taşınabilir. Tiny house fiyatları için linke tıklayabilir bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tiny House yapınız için enerji tasarrufu, güvenlik, eğlence ve konfor sağlayan bütün bu akıllı ev sistemlerinin yanında; evinizin hava kalitesini ölçen cihazlar, akıllı prizler, akıllı aydınlatma sistemleri ve daha birçok sisteme ulaşmak mümkün. Sizler de bir Tiny House tutkunu iseniz, akıllı sistemler ve daha fazlası için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?