tost yemek

Tost Makinesinde Yemek Pişirebileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Sanıldığının aksine tost makinesi sadece tost yapmak için kullanılmaz. Balıktan, yumurtaya kadar birçok yemek tost makinesi içerisinde pişirilebilir. Tost makinesi ile yapılan yemeklere çok fazla yağ kullanmak gerekmediğinden az kalorili ve sağlıklı yemekler hazırlamak mümkündür. Peki, tost makinesinde hangi yemekler pişirilir? Sorunun cevabını aşağıda sizin için maddeler halinde hazırladığımız tost makinesinde yapılabilecek yemek tariflerinde bulabilirsiniz.

  • Öncelikle bütün ızgara çeşitlerini rahatlıkla tost makinesi içerisinde pişirebilirsiniz. Tost makinesinde hazırlayacağınız ızgaralar hem hafif hem de lezzetli olacaktır.
  • Tost makinesi içerisine yarım ay şeklinde dilimlediğiniz kabak ve patlıcanı ekleyerek birkaç dakika pişmesini bekledikten sonra bir tatlı kaşığı zeytinyağını da kabak ve patlıcanlara ekleyip servis tabağına alabilirsiniz. Tost makinesi içerisinde pişirdiğiniz kapak ve patlıcanların üzerine tercihen sarımsaklı yoğurt ekleyebilirsiniz.
  • Tavukgöğsü, havuç, kabak ve kırmızıbiberi jülyen olarak doğradıktan sonra sırasıyla hepsini pişme süresine göre tost makinesi içerisinde pişirip servis tabağına alarak baharatlarla lezzetlendirip afiyetle yiyebilirsiniz.
  • Büyük bir balığın kılçıklarını temizledikten sonra içerisine ince limon dilimleri ekleyebilir ve tost makinesi içerisinde pişmeye bırakabilirsiniz.
  • Tost makinesinde lezzetli omletler de yapabilirsiniz.
  • Tost makinelerinde sabah kahvaltıları için ev yapımı minik pizzalar hazırlayabilirsiniz. Tost ekmeğinin üzerine biraz ketçap ve mayonez sürdükten sonra küçük küçük doğranmış kaşar peyniri, çekirdeksiz zeytin, konserve mısır ve sucuk ekleyerek lezzetli kahvaltılık pizzalar hazırlayabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi birçok yemeği tost makinesinde pişirebilirsiniz. Tabi ki tost makinesinde yemek pişirebilmek için iyi bir tost makinesine sahip olmak gerekir. Çünkü kalitesiz olan bir tost makinesi, tost dışında herhangi bir şey hazırlamak için uygun olmayacaktır. Bu sebeple tost makinesi alınacaksa içerisinde yemek de pişirilebileceği de göz önünde bulundurularak alınmalıdır. Tost makinesi tavsiye etmek gerekirse Arçelik tost makinesi ve Tefal tost makinesi kaliteli tost makinelerindendir. Peki, kaliteli bir tost makinesi nereden alınır? Bu sorunun cevabı e-ticaret denildiğinde akla gelen ilk marklardan birisi olan Evdea’dır. En iyi tost makinesi modellerini bulabileceğiniz Evidea.com ‘da her bütçeye ve kullanım alanına uygun tost makinesi modellerini bulabilirsiniz.

Kapak görseli Jimi Filipovski

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?