trafik işareti

Trafik Sigortası Neleri Kapsar?

Yasalar kapsamında trafiğe çıkan tüm araçların zorunlu olarak trafik sigortası yaptırması gerekiyor.  Trafik sigortasının hem fiyatları hem de neleri kapsadığı özellikle ilk defa araç sahibi olanların en çok merak ettiği unsurların başında geliyor. Bu noktada önemli bir unsurun altını çizmek gerekir. Trafik sigortası ile kasko sigortasını birbirine karıştırmamak gerekir. Çünkü her ikisi farklı sigorta ürünleridir.  Trafik sigortası yasalar kapsamında yaptırılması zorunlu olan bir sigorta ürünü olmasına karşın kasko sigortası tamamen araç sahiplerinin kendi isteği doğrultusunda yapılan bir sigortadır.

Trafik sigortası herhangi bir kaza olması durumunda karşı tarafın ve üçüncü kişilerin masraflarını karşılıyor.  Araç sahibinin masraflarının karşılanmasını isteyenler tercihini aynı zamanda kasko sigortası yaptırmak yönünde kullanmalıdır. Elbette zorunlu trafik sigortası belirli bir limit dahilinde masrafları karşılıyor. Yani bir kaza durumunda karşı tarafa ya da üçüncü kişilere verilen zararların tamamının bu sigorta ürünü tarafından karşılandığından söz edemeyiz. Bu noktada zorunlu trafik sigortası poliçesinin mutlaka detaylı bir şekilde okunması gerekiyor. Böylelikle hangi teminatları sigorta poliçesine dahil olduğu ve aynı zamanda limitler konusunda daha detaylı bilgi sahibi olunabilir.

Zorunlu Trafik Sigortası Güncel Fiyatlar 2020

Yine sıklıkla merak edilen unsurlardan bir diğeri de zorunlu trafik sigortası fiyatlarıdır. Bu noktada önerimiz Sigortam.net’ten trafik sigortası fiyatlarına dair bilgi almanız olacak. Bu internet sitesine tıklamanız durumunda sigorta fiyatlarının ve aynı zamanda hasarsızlık indirimlerinin güncel rakamlarına dair fikir sahibi olabiliyorsunuz.  Tahmin edebileceğiniz gibi hasarsızlık indirimleri ve fiyatlar birbirinden son derece farklıdır. Aracın markası, modeli, model yılı  ve daha pek çok farklı unsur bir arada değerlendirerek fiyatlar belirleniyor. Bu durum fiyatların her araç sahibi için farklı rakamlara tekabül etmesini beraberinde getiriyor.

Çok sayıda farklı sigorta firmasından fiyat teklifi almak isteyenler ise sigortam.net internet sitesine tıklıyor. Bu internet sitesine tıklanması durumunda trafik sigortasına dair merak edilen her türlü sorunun yanıtına da anında ulaşılabilir. Aynı zamanda basit birkaç soruyu yanıtlayarak fiyat teklifi al bölümüne tıklanması durumunda en seçkin sigorta firmalarının tarafınıza fiyat teklifi sunmasını sağlamış oluyorsunuz.

Kapak görseli Rico_Loeb

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?