Türkiye’nin En Batısından En Doğusuna Aynı Gün Teslim Çiçek Göndermek

Günümüzde çiçek göndermek ciddi bir ihtiyaç halini aldı. Hergün sosyal medyada birilerinin yeni iş çiçeklerini, doğum gününde gelen keklerini like’lar olduk. “Kıskananlar haklılar” diye bir söylem var ya, tam olarak öyle işte. Çiçeklerden uzak olan bir özel günde kendimizi eksik hissetmeye başlıyoruz. Bu durum çiçek göndermesi gereken kişiler için de önemli. Herkesten çiçekler alan bir sevdiğimize bizim çiçek göndermememiz onu üzmese bile kendimizi kötü hissetmemize sebep olabiliyor.

İşin bu kısmını geride bırakacak olursak çiçek almak gerçekten mutluluk veren bir olay. Sabah kapıyı açtığınızda bir buket mis kokulu çiçekle karşılaşmak ya da ofise gelen lezzetli hediyeler güne olan puanımızı illa ki yükseltiyor. Ya da kırgın olduğun birinden gelen çiçekler karşısında yelkenlerin suya iniyor.

Eskiden, çoook eskiden çiçek göndermek için yollara düşüp çiçekçi arardık. Onlar da adres uzaktaysa götürmezdi ya da aranjmanları çok sınırlı olurdu. Çiçek göndereceğimiz kişinin adresine yakın çiçekçi bulabilirsek gönderirdik tabii ama orada da çiçek biraz Allah’a emanet olurdu. Nasıl bir çiçek gidiyor, ne zaman ulaşacak, ulaştı mı muallak. Hele bir de farklı bir şehirden çiçek gönderiyorsanız bittiniz.

Neyseki bu günler çok uzaklarda kaldı. Artık çiçek göndermek için hepimiz interneti kullanıyoruz. Böylece çiçekçi adrese yakın mı uzak mı derdi de olmuyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, size en uzak olan bölgeye bile çiçek gönderebilirsiniz. Hem de her an her saatte! Bunun nasıl bir kolaylık olduğunu size yaşadığım bir olay ile kısaca anlatabilirim.

Geçenlerde her doğum günümü mutlaka hatırlayan bir arkadaşımın doğum gününün tesadüfen o gün olduğunu öğrendim. Her sene kendi kendime bu sefer unutmayacağım dediğim halde çıkmış gitmiş aklımdan. Baktım ki arkadaşım Instagram hikayelerinde doğum günü çiçeklerim diyerek 3-5 tane aranjman paylaşmış. Hemen 444cicek.com’dan onun en sevdiği çiçekler olan beyaz güllerden hazırlanmış bir çiçek buldum ve hikayede etiketli olan işyeri adresini de internetten bulup o adrese çiçeği yolladım. Adrese en yakın çiçekçi siparişimi hazırlayıp arkadaşıma teslim etmiş. 1 saat sonra çiçeğim ulaşmış, beni aradı haber verdi ve teşekkür etti. Tabii ben sitenin bana attığı teslimat mesajından iletildiğini biliyordum. :)

Sonuç olarak o mutlu ben mutlu… Çiçek göndermenin de almak kadar mutluluk veren bir eylem olduğunu bir kere daha anlamış oldum böylece. Teknoloji hayatımızı şeffaflaştırdı belki ama kolaylaştırdığı da yadsınamaz bir gerçek.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?