uçak bileti

Uçak ve Otobüs Bileti Almak Artık Daha Kolay

Günümüzde seyahat seçeneklerinin artması ve bu sektöre olan yoğun yatırımlar sonucu seyahat etmek eskisine göre daha kolay ve konforlu hale geldi. Farklı havayolu ve otobüs firmalarının ortaya çıkması rekabeti attırdı. Eskiden bilet almak için seyahat acentelerini gezmek otobüs bileti almak için otogara gitmek gerekirdi. Gelişen teknoloji sayesinde seyahat sektörü de teknolojinin faydalarından yararlanmaya başladı.  Artık uçak bileti veya otobüs bileti almak için bilet satış noktalarına gitmeye gerek kalmadan otobüs veya uçak biletini internet üzerinden tek tıkla satın alabiliyorsunuz. Üstelik bunu yaparken istediğiniz yerde, istediğiniz zamanda kolayca satın alabilirsiniz. Nasıl mı?

Uçak Bileti

Günümüzde uçak seyahatleri diğer seyahatlerin yerini alır konuma geldiğini söyleyebiliriz. Pazara yeni uçak firmalarının girmesi, artan havalimanı sayısı ile birlikte uçak bileti fiyatlarının ucuzlamasına neden oldu. Ucuz uçak bileti bulabilmek için tek tek havayolus firmalarının web sitesini gezmek yerine tüm hava yolu firmalarının biletlerini sunan yolcu.com sitesinden tek tıkla ve kolaylıkla uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca tüm havayolu firmalarının fiyatlarını karşılaştırabilir. İstediğiniz konuma uçak bileti alabilirsiniz. Yolcu bilgilerinizi kaydedip daha sonraki uçuşlarınızda bilgilerinizi tek seferde girebilirsiniz. Üstelik bunları yaparken bilgisayarınızdan, tabletinizden ve Yolcu mobil uygulamasından en kolay ve en hızlı biçimde uçak bileti alabilirsiniz.

Otobüs Bileti

Havayolu ile seyahatin ülkemizde ve dünyada ilerlemiş olması, uçak bileti fiyatlarının daha uygun hale gelmesi otobüs ile seyahati biraz sekteye uğratsa da gideceğimiz yere havalimanı olmaması, uçağa binemeyecek kadar kısa mesafeli bir yere gidilmesi veya uçak bileti fiyatlarının bütçemizi aşması genellikle otobüs yolculuğunun tercih edilmesine sebep olur. Bu gibi durumlarda otobüs ile seyahat daha cazip hale gelebiliyor. Peki otobüs ile seyahat etmek istediğimizde otobüs biletini nasıl alacağız?

Eskiden otobüs bileti almak için otogara gidilir. Otogarda otobüs firmalarının acenteleri tek tek gezilip fiyat alınırdı. Fiyat alındıktan sonra en uygun fiyat sunan otobüs firmasının acentesine gidilip bu seferde saat ve boş koltuk bulabilmek için çaba harcamak gerekliydi. Teknolojinin bu alanda da gelişmesinden sonra bu karmaşıklık bitmiş https://www.yolcu.com/otobus-bileti/ gibi internetten tek tıkla istediğiniz saatte istediğiniz yere kolaylıkla otobüs bileti satın alabileceğiniz otobüs bileti siteleri çıkmıştır. Burada tüm firmaların otobüs bileti fiyatlarını karşılaştırıp en ucuz otobüs biletini bulabilirsiniz. İstediğiniz güzergaha, istediğiniz saate otobüs biletinizi alabilirsiniz. Üstelik bunları yaparken zamandan ve mekandan bağımsız olarak, istediğiniz yerde istediğiniz zamanda otobüs biletinizi hemen alabilirsiniz. Otobüs bileti aldınız herhangi bir sebepten ötürü iptal mi etmek istiyorsunuz? Yolcu ile tek tıkla biletinizi iptal bile edebilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

1 Yorum
  1. Ahmet
    7 Aralık 2020 - 14:39
    Cevapla