Arkadaşlık

Ücretsiz Arkadaşlık Siteleri

Arkadaşlık

Arkadaşlık siteleri, çoğu kişinin reel hayatta kurmakta zorlandığı ya da vakit bulamadığı için kuramadığı arkadaşlık ilişkilerini kurmak ya da erkek arkadaş/kız arkadaş bulmak amacıyla kullandıkları siteler olarak tarif edilebilirler. İnternet ortamında arkadaşlık sitesi olarak hizmet veren çok sayıda site bulunuyor. Fakat bu siteler genellikle ücretsiz üye olmanıza izin verirken, daha üst seviyelerde hizmet almak için ücret karşılığında sunulan bazı üyelik modellerinden satın almanız gerekiyor. Örneğin beğendiğiniz profillerin tam içeriğini görüntülemek ya da beğendiğiniz üyeye mesaj göndermek istediğinizde silver/gold gibi isimlerle anılan ücretli üyeliklerden satın almanız gerekiyor.

İnternette tamamen ücretsiz olarak hizmet veren arkadaşlık siteleri de bulunuyor ama bu sitelerin hizmetleri genellikle yetersiz kalıyor. Bu sitelerin üye sayıları yetersiz olabiliyor, genel ahlaka uygun olmayan ifadelerin kullanılmasına izin verilebiliyor, beğendiğiniz profillerin sahipleriyle doğrudan iletişim kurmanızı sağlayan imkânlar site tarafından sunulmayabiliyor. Sonuç olarak bazı arkadaşlık siteleri ücretli şekilde hizmet vermeleri nedeniyle çoğu kişi için uygun siteler olarak görülmezken, ücretsiz arkadaşlık siteleri de sağladıkları hizmetlerin yetersizliği nedeniyle yararlanmak isteyeceğiniz siteler olmaktan çıkabiliyorlar. Bu sorunları göz önünde tutarak bir inceleme yaptık ve piyasadaki en iyi ve ‘tamamen ücretsiz’ olarak hizmet veren arkadaşlık sitesini belirledik. İnternet ortamlarında editörlük, yazarlık vb. görevler yapan grubumuzun seçtiği ‘en iyi ücretsiz arkadaşlık sitesi hakkındaki bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Arkadaşlık Sitesi

Çapkın kızlar, ecift, capkınclub gibi isimleler hizmet veren ücretsiz arkadaşlık sitelerini inceledik ama bu sitelerin sundukları hizmetlerin https://www.arkadasitesi.com adresinde hizmet veren arkadaşlık sitesinin seviyesine ulaşamadığını gözlemledik. ‘Türkiye’nin ilk ve tek ücretsiz arkadaş sitesi’ sloganıyla hizmet veren arkadasitesi, sundukları hizmetin kalitesi ve bu hizmeti tamamen ücretsiz sağlamaları nedeniyle bahsedilen sloganı kullanmayı hak ediyor gibi görünüyor. Site, en yakın rakibinin 75 puan aldığı ve üye sayısı, sağlanan hizmetler, site içeriği gibi kriterlerin değerlendirildiği puanlamada, ekibimizden 100 üzerinden 96 puan almayı başardı.

Site Hakkında Bilgiler

Site ücretsiz olarak hizmet vermesinin yanı sıra, hakaret içeren, seksist yâda ırkçı ifadelere izin vermeyen bir site olması yönüyle de öne çıkıyor. Sitede kullanılan ifadelerin genel ahlaka uygun olması gerekiyor, aksi şekilde davrananlar yasaklanıyorlar. Sitede Türkçe ve İngilizce yazışmalar yapılıyor. Bunların dışında kalan bir dil kullanmak isteyen kişilerin kısa ifadeler kullanmaları isteniyor.

Herhangi bir şekilde reklam unsuru içermeyen arkadasitesi.com, herhangi bir siyasi görüşün ya da dinsel inancın propagandasının yapılmasını da istemiyor. Bu konuda kesin bir yasak yok ama profillerinde propaganda yapmayı tercih eden kişiler bu ifadelerden sorumlu tutuluyorlar. Buna benzeyen ifadeler içeren, kötü niyetli veya site kurallarına ya da kanunlara aykırı ifadeler içeren profiller (şikâyet edildiğinde) siteden kaldırılıyorlar. Profillerin dışında, üyelere mesaj veya e-posta yoluyla rahatsız edici ya da kanuna aykırı unsurlar taşıyan mesaj gönderilmesinin de yasak olduğu (site kurallarında) belirtiliyor.

Sitede yayınlanan profillere gelince, gerçek kişilerin yayınladığı gerçek profiller olduğunu söylemek zor değil. Siteyi ziyaret eden herkesin görebildiği profiller, şehir, yaş, kilo, etnik köken, medeni durum, eğitim durumu, boy vb. bilgileri içeriyor. Profil sahibinin de kısa bir şekilde mesajını eklediği sayfalar iletişim bilgilerini de içerebiliyor. Telefon numaraları, adresler gibi iletişim bilgilerinin de yer aldığı profil sayfalarında genellikle yayınlanan iletişim bilgileri ise e-posta adresleri oluyor.
Sonuç olarak arkadasitesi.com adresinde hizmet veren arkadaşlık sitesi, arkadaş edinmek isteyen kişiler açısından değerlendirildiğinde en iyi hizmeti tamamen ücretsiz biçimde veren web sitesi olarak görünüyor.

Ücretli Arkadaşlık Siteleri

Ücretli arkadaşlık siteleri değerlendirildiğinde ise, gayet.net, istanbul.net, siberalem.com gibi arkadaşlık sitelerinin öne çıktığı söylenebilir. Genellikle ücretsiz olarak üye olunmasına izin veren ama ileri seviyedeki hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin Premium üyelik almalarını isteyen bu siteler yeterli seviyede hizmet sunan siteler olarak değerlendirilebilirler. Ama bu sitelerle arkadasitesi.com kıyaslandığında, en iyi ücretsiz site olarak değerlendirdiğimiz sitede verilen hizmetlerin ücretli arkadaşlık sitelerinden geride kalmadığını görüyoruz. Ücretli arkadaşlık sitelerinin sağladığı pek çok imkanı sağlayan arkadasitesi.com’u premium vs. gibi üyelikler almadan kullanmanız mümkün.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?