I Am Legend

Unutamadığım Filmler

Furkan bir yazısında unutamadığı filmlerden bahsetmiş ve benim de unutamadığım filmleri merak etmiş. Ben de elim boş yapacak bir şey yok diyerek Furkan’a cevap vereyim dedim.

Bundan 1 ay öncesine kadar yani Konya’ya gelmeden önce hergün en az 1 film seyrederdim. Ama buraya gelince nedense işler değişti. Yalnız Karaman’a dönüyüm yine eski performansımı sergileyeceğim.

Neyse efendim bakalım benim unutamadığım filmler neymiş.

ARMORED

Bir grup güvenlik elemanı, özel zırhlı bir para transfer aracını kullanmak ve onu korumakla görevlendirilmiştir. Yaşamlarını riske atan bu güvenlikçiler aslında planları başkadır. Söz konusu 42 milyon dolardır ve gruptakiler parayı alıp kaçmayı düşünmektedir. Yaptıkları planda kimseye zarar gelmeyecektir. Oysa hesaba katmadıkları, içlerindeki bir tanığın tüm işleri alt üst edebileceğidir.

ECHELON CONSPIRACY

Alıcıları rast gele seçilmiş olarak gönderilen hediye bir telefon. Bu telefonun en büyük özelliği ise tüm sistemlerin dışında bağımsız olarak çalışması ve bigi sahibi olması. Hükümetlerin bu telefonu almak için birbiriyle yarışır.

WANTED

Babası öldürülen Wesley Gibson’a (James McAvoy), babasının intikamını alma fırsatı teklif edilir. Kötü adamları yok eden bir suikastçi olarak ünlenen babası bir suikaste kurban gitmiştir. Babasının bıraktığı yerden yola devam etmeye kararlı olan Gibson, babasının ortağı Sloan’dan (Morgan Freeman) eğitim almaya başlar.

I AM LEGEND

Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ve insanlığı yok edeceğine inanılan,önüne geçilemez tehlikeli virüs ona bulaşmamıştır. Virüs çok kısa bir zamanda insanların ölümüne sebep olmuş, sonuçta Neville New York’ta hayatta kalan tek insan olmayı başarmıştır. Ancak Neville’in durumu çok zordur çünkü belki de dünya üzerindeki tek insan kendisidir. Üç yıl boyunca dolaşmakta, yaydığı radyo mesajları ile hayatta kalan insanlara ulaşmaya çalışmaktadır.
Herhangi bir canlıya rastlayamayan Neville aslında yalnız değildir ve her hareketi izlenmektedir. Salgından sağ kurtulan eski insan-yeni mutantlar Neville’in ölümcül bir hataya düşmesini beklemektedirler.

THE CONDEMNED

Orta Amerika’da bir hapishanede ölümü bekleyen Jack Conrad, yasadışı bir reality şovda dövüştürülmek üzere zengin bir yapımcıya satılır.Terk edilmiş bir adaya getirilen Conrad çok geçmeden kapana kısıldığını, dünyanın dört bir yanından getirilen dokuz mahkumla ölümüne dövüşeceğini çğrenir. Kaçmanın mümkün olmadığını bu adada milyonlar şiddeti online olarak sansürsüz bir şekilde izleyecektir. Conrad tüm gücünü kullanmalı ve sona kalan adam olmalıdır. Bu onun özgürlüğe giden yolu olacak.

Film açıklamaları sinemalar.com‘dan alınmıştır.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

10 Yorum
 1. Kerim Potuk
  11 Şubat 2013 - 11:32
  Cevapla
  • Usluer
   11 Şubat 2013 - 11:33
   Cevapla
 2. Ubeydullah Öz
  11 Şubat 2013 - 12:15
  Cevapla
  • Usluer
   11 Şubat 2013 - 12:23
   Cevapla
 3. Dengesiz Blog
  11 Şubat 2013 - 16:13
  Cevapla
 4. Melethril Edan
  11 Şubat 2013 - 21:08
  Cevapla
 5. Kerim Potuk
  16 Şubat 2013 - 00:37
  Cevapla
  • Usluer
   16 Şubat 2013 - 09:27
   Cevapla
 6. Zanaat Depo
  13 Şubat 2022 - 13:11
  Cevapla
 7. Berna
  21 Mart 2022 - 16:48
  Cevapla