Hamza Andreas Tzortzis

Uyanın Artık Adaleti Savunun

Günlerdir dinliyorum bu videoyu. Bu güzel konuşmayı yapan Yunan asıllı Hamza Andreas Tzortzis. Kendisi Yunanistan gibi bir yerde sonradan Müslüman olmuş bir insan. O kadar güzel olmuş ki videoyu izlediğinizde zaten anlayacaksınız. Sanırım video henüz yeni düşmüş internete. Bu konuşmayı nerede yaptığını merak ediyorum açıkçası. İlk başta Amerika olabilir mi diye düşündüm ama emin olamadım.

O kadar güzel o kadar içten konuşuyor ki bu adam Amerikan’ın yeni Malcolm X’i olarak görülüyor. Uyanın dediği anda tüylerim diken diken oluyor, gözlerim doluyor. Sonra diyorum kendime ulan İsmail vallahi boş yaşıyorsun.

Adaletten o kadar güzel bahsetmişki Mısır’da 529 insanın idamına karar verilmesi aklıma gelince kendimden utanıyorum. Hani demiş ya Mehmet Akif “benim İman dolu göğsüm gibi serhaddim var” diye, ben bu videoyu dinledikçe İman dolu göğsüm daha da kabarıyor. Gerçek terörün kapitalizm olduğunu o kadar güzel anlatıyor ki…

Videoda en çok hoşuma giden yeri yazmak istiyorum. “Bu insanlara merhametimizden dolayı öğretmemiz gerekir, çünkü İslami kurallarlar yönetilirken, evet şeriat ile; Sky News ya da Fox News’un gösterdiği şeriat ile değil de gerçek şeriat ile yönetilirken, Yahudiler bizi zulümden kurtaranlar olarak görmüştü.”

Uyanın, vallahi uyanın! Zaman fedakarlık zamanıdır. Eğer şimdi bunu yapmazsanız yerinize kim yapacak?

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

5 Yorum
 1. Emirhan Bülbül
  11 Nisan 2014 - 21:59
  Cevapla
 2. Hakan
  12 Nisan 2014 - 12:55
  Cevapla
 3. cemal
  21 Nisan 2014 - 10:05
  Cevapla
 4. Murat
  21 Nisan 2014 - 23:02
  Cevapla
 5. Selim Şimşek
  8 Şubat 2016 - 02:30
  Cevapla