Vietnam Vizesi En Kolay ve Ucuz Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi sanıldığının alsine dünyada alınması en kolay vizelerden biri! Sadece internette biraz fazla bilgi kirliliği var bu konuda. Vietnam son yıllarda diğer ülke insanının olduğu gibi, Türk gezginlerinin de uğrak noktası haline geldi. Sadece savaş ile anılan bir ülke durumunda iken şuanda dünya tarafından harika doğasıyla, eşsiz kültürü, kendine özgü yemekleri ve güler yüzlü insanlarıyla anılmaktadır. Tabi bu güzellikleri görebilmek için öncelikle Vietnam vizesi’ni temin etmemiz gerekiyor! Nasıl ? En kolay, ucuz ve güvenli haliyle Vietnam vizesi nasıl alınır ondan bahsedelim. Öncelikle Vietnam vizesi c1 belgesi denilen aynı zamanda adı vize onay mektubu olarak geçen bir belge temin etmemiz gerekiyor.

Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi C1 Belgesi (Vize Onay Mektubu) Nedir?

Vietnam Vizesi C1 Belgesi, sadece Vietnam’da bulunan yerel bir seyahat acentesinin sizin adınıza oradaki göç idaresine sizin belirli tarihler arasında Vietnam’ı ziyaret edeceğinizi ve bu tarihler arasında giriş yaptıktan sonra da ülkeden ayrılacağınıza dair bir taahhütte bulunarak başvurusunu yaptığı belgedir. Bu belge aynı zamanda sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eder. Yani bu belge elinizde olduktan sonra vizeniz çıktığı anlamına geliyor. Bu belgenin çıkması 7-10 iş gününü buluyor ve ardından size mail ortamında geliyor. Aslına ihtiyacınız yok. Bu belgenin çıktısını almanız kafi. 2 adet biyometrik fotoğraf ve 25 usd vize işleme ücreti ile direk Vietnam’a uçup, pasaport kontrolü öncesinde bulunan vize ofisinden vizenizi işletip daha sonrasında da sorunsuz bir şekilde Vietnam’a giriş yapabilirsiniz. Arzu ederseniz Vietnam vizenizi Türkiye’de bulunan veya dünya üzerindeki herhangi bir Vietnam konsolosluğu aracılığıyla da vizeniz işletebilirsiniz.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi

Vietnam Vizesi C1 Belgesini Nereden Temin Edebiliriz ve Maliyeti Nedir?

Vietnam Vizesi C1 belgesi’ni Türkiye’de 2016 yılından beri düzenli olarak bu işi yapan Vietnamavize.com firmasından temin edebilirsiniz.Sitelerini incelediğinizde bir çok referansının olduğunu güvenli, faturalı işlem yaptıklarını görebilirsiniz. Vietnam’da bulunan seyahat acenteleri aracılığıyla sizin adınıza vize başvurusu yaparlar ve sorunsuz bir şekilde belgenizi alıp size teslim ederler. Türk firması ve burda kayıtlı olması ve ayrıca referansları fazlasıyla güven veriyor. Sorunsuz bir şekilde bu firmadan belgenizi temin edebilirsiniz. Belge ücreti, 100 usd’dir.

İnternet Sitesi: https://www.vietnamavize.com
Mail: vietnamavize@gmail.com
Tel / Whatsapp: +90 541 210 20 20

Havalimanında Vietnam Vizesi Almak Riskli Mi?

Hayır değil. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, Vietnam Vizesi c1 belgesi sizin vizenizin onaylandığını taahhüt eder ve geriye sadece bastırması kalır. Nerede bastıracağınız size kalmış bir durum. Arzu ederseniz havalimanında arzu ederseniz bir konsolosluk aracılığıyla. Arada hiçbir fark yok. Sizden havalimanında talep edecekleri belgeler; pasaportunuz, c1 belgeniz ve 2 adet biyometrik fotoğraf.

Vietnam’da En Fazla Kaç Gün Kalabiliriz?

Vietnam’da en fazla 25 gün kalabilirsiniz. Daha fazla kalmak isterseniz ülkeye giriş çıkış yapmanız gerekmektedir. Kamboçya ya da Tayland gibi yakın ülkelere geçerek yeni bir vize başvurusu yapıp, daha sonrasında tekrardan Vietnam’a giriş yapabilirsiniz. Bunun dışında Vietnam’da daha uzun süreli kalmak isterseniz evlenmeniz ya da çalışmanız gerekmektedir.

Çift Girişli ve Acil Vize Başvurusu Mümkün Mü?

Evet mümkün. Çift girişli vize başvurusu yapabilirsiniz. Sadece 120 usd olan ücretin dışında, bir de havalimaında 50 usd talep ediyorlar. Acil vize başvurusu konusunda da 3 iş gününde vizenizi alınabiliyor. Bunun ücreti de 160 usd.

Vietnam Vizesi 2019 Yılında Da Aynı Prosedürle mi Alınmaktadır?

Evet, Vietnam vizesi 2019 yılında da aynı prosedürle alınmaktadır.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?