Villa Nasıl Kiralanır

Villa kiralama seçeneği, tüm dünyadaki tatilciler tarafından ilgi gösterilen bir alternatif olarak gösterilebilir. Bunun nedeni ise villa kiralayarak tatil yapmayı tercih eden kişilerin, yüksek ücretler ödemeyerek hatta bazen daha düşük maliyetlerle tatil yapmalarına karşı, kendilerine ait olan özel bir alan elde etmeleri olarak gösterilebilir. Bu nedenle özellikle kalabalık arkadaş grupları ya da aile ile tatile çıkıldığında, villa tatili seçeneğini değerlendirmek ve villa kiralama yoluna gitmek mantıklı bir seçenek olarak görünüyor.

Kalkan ilçesinin ünlü İslamlar köyünde yer alan 5 yatak odalı 8 kişilik kiralık muhafazakar villa seçeneği

Kiralık villa bulma yönteminin ayrıntılarını araştırmak ve kiralayabileceğiniz villaları görmek için ise villaekstra.com adresindeki seçenekleri incelemeniz yeterli oluyor. Burada görebileceğiniz gibi villaları hatalık olarak kiralayabiliyorsunuz. En seçkin eşyalarla döşenmiş olan villalar, klima, internet erişimi vb. gibi seçenekler de sunuyor. Bu villaların çoğu denize çok yakın ve doğa manzarası, deniz manzarası gören villalar olarak görünüyor. Kendilerine ait özel havuzları bulunan villalar, ünlülerin ya da toplumun üst tabakasında yer alan varlıklı kişilerin yaptıkları tatilin aynısını yapabilmenizi sağlıyor. Villa fiyatları ise sezon başında ve sonunda 1000-4000 TL gibi bir aralıkta bulunuyor. Bu villalar genellikle 4-12 kişilik grupların kalabileceği şekilde hazırlanmış. Yani sezon başında ve sezon sonunda kişi başına gecelik konaklama ücreti 40-50 TL ortalamaya geliyor. Sezonun yoğun aylarında yani Temmuz-Ağustos gibi aylarda ise birkaç katına çıkıyor. Ama bu aylardaki kişi başına gecelik konaklama fiyatı bile, 3 yıldızlı otellerin sunacağı gecelik konaklama fiyatları seviyesine geliyor. Dolayısıyla kendi evinizde bulunmanın rahatlığı içinde, lüks eşyalar, havuz ve doğa manzaraları içinde rahat bir tatil yaparken, çok uygun fiyatlar ödemeniz isteniyor. Bu seçenek, tatilini her yıl farklı yerlerde geçirmek isteyen yani devremülk ya da yazlık almayanlar için de uygun olacaktır. Çünkü 4 kişinin konaklayabileceği bir yazlık aldığınız parayla, 4 kişi yine en lüks villalarda ve her yıl farklı yerlerde kalmak üzere 40-50 yıl tatil yapabilirsiniz. Üstelik senelik bakım maliyetleri vs. gibi angaryalar ile uğraşmanıza da gerek kalmaz.

Yukarıda genel görünümünü gösteren fotoğrafın yer aldığı muhafazakar villanın salonu. Villada toplam 3 adet banyo ve tuvalet bulunuyor.

Villaların önemli avantajlarından bir tanesi de muhafazakâr aileler için de uygun bir ortam sağlaması. Bahsedilen villaekstra.com adresinde muhafazakâr villalar olarak isimlendirilen seçeneği inceleyebilirsiniz. Bu villaların havuzlarının ve bazılarında villanın tamamının etrafı duvarlarla çevrilmiş durumda. Yani tam bir mahremiyet sağlanıyor. Muhafazakâr yapıdaki aileler ya da sadece gözlerden uzak sakin bir tatil yapmak isteyen gruplar, bu seçeneği değerlendirmek isteyebilirler. Villaları kiralamak için ise özel bir işlem yapmanız gerekmiyor. Sitede gitmek istediğiniz yerde bulunan villaların, odalarının ve imkânlarının görsel olarak sergilendiği fotoğraflara bakarak kiralamak istediğiniz villayı tespit edebilirsiniz. Sonrasında ise o villanın sayfasında bulunan tarihlere göre fiyatları incelemeniz ve sayfanın alt tarafında yer alan, villanın boş olduğu tarihleri gösteren takvimi kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Daha sonra sitede bulunan kiralama/sözleşme bölümünü okuyarak villaları kiralayabilirsiniz.

Çok daha fazlası için https://www.villaekstra.com/

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?