WhatsApp Görüntülü Konuşma Özelliği Hakkında

Teknolojinin çok hızlı şekilde ilerlediği günümüz şartlarında, online mesajlaşmayı başlatan WhatsApp kendini yenilemeye ve güncellemeye devam ediyor. Telefonlardan normal şekilde SMS gönderimini bu şekilde bitirip android alanında online gelişmeler ile çığır açarak kullanıcı portföyünü geliştiriyor. Çok uzun zaman önce hayatımıza dâhil ettiği sesli konuşma özelliğinin yanına şimdi görüntülü konuşma özelliğini de ekleyerek, kendi alanında kalitesinin izini sürüyor. Çünkü WhatsApp yaklaşık 1 milyardan fazla kullanıcısı ile Dünyanın en popüler uygulamaları arasında yer alarak, kullanıcısına farklı seçeneklere götürüyor. Sadece Türkiye’ de değil Dünyanın her yerinde kullanılan ve getireceği yeni özellikler merakla beklenen WhatsApp, Facebook Messenger’ın tüm özelliklerini hatta daha fazlasını bünyesine yavaş yavaş dâhil ediyor. Dünya’nın en çok kullanılan uygulaması WhatsApp Messenger yaklaşık 19 milyar dolara satın aldığı günden beri çok fazla yeni özellikler eklediğini görüyoruz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma

WhatsApp, önümüzdeki günler görüntülü arama seçeneğini aktifleştirerek, normal aramanın yanında görüntünün de karşı tarafa gideceği bir görüşme sağlayacaktır. Sesli görüşmelerin çok azaldığını fark ederek bu şekilde bir özelliği ile kullanıcı memnuniyetini sağlayan WhatsApp’ın görüntülü konuşma özelliği şimdilik sadece WiFİ üzerinden sağlanacağı söyleniyor. Önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak olan bu özellik ile insanlar sevdikleri ve arkadaşları ile istediği sürece karşılıklı şekilde görüntülü görüşme sağlayacaklar. WhatsApp Messenger getirmiş olduğu birçok özelliği ile müşteri memnuniyetini sürekli sağlayan bir firma olma konumunu sürdürüyor. Daha önce WhatsApp karşılıklı şifreleme veya silmiş olduğunuz mesajlarınızın tekrar geri getirilmesi gibi birçok özelliği kullanıcısı ile paylaştı. Olumlu şekilde karşılandığını görünce daha farklı uygulama seçeneklerine yönelerek bu uygulamayı başlatacağını duyurdu. Akıllı telefonların olmazsa olmaz bir parçası olan WhatsApp’ın en büyük rakibi olan BBM Amerika ve Kanada’da çok popüler bir uygulama, hatta yakın zamanlarda kullanıcısına görüntülü konuşma özelliğini sunduğu için popülerliğini daha da artırdı. WhatsApp ’da BBM’dan geri kalmamak için görüntülü şekilde bir arama özelliğini oluşturarak kullanıcısına sunmaya karar verdi.

WhatsApp ‘da ki görüntülü konuşmanın normal arama ile aynı olacağı ve görüntülü konuşmayı destekleyen akıllı telefonlarda veya diğer android cihazlarda kullanılacağı söyleniyor. Yani görüntülü konuşma yapmak için karşı tarafı normal WhatsApp araması gibi arayıp bunu sağlayabilirsiniz. Sadece sohbet kısmında karşınıza çıkacak olan ‘’sesli arama’’ veya ‘’görüntülü arama’’ seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli olacaktır. Skype ile benzer özelikleri gösterdiği için, Skype kullanıcıların çok rahat kullanabilecekleri bir özellik olacaktır. Görüntülü arama seçeneği özelliğinin ne zaman kullanılabileceğini yakın zamanda açıklayacak olan WhatsApp, şimdilik bu özelliğini geliştirmek için çeşitli yazılımlar deniyor. Görüntülü görüşme özelliği şu anda mevcut olan uygulamalar Snapchat, Facebook Messenger, Hangouts, KakaoTalk, Viber ve Skype ’dir. Birçok kullanıcının görüntülü arama için kullandığı önde gelen seçeneklerden biri olan bu uygulamalar arasına önümüzdeki günler WhatsApp ‘da eklenmeyi bekliyor. WhatsApp’ın sunduğu bu özelliklerden faydalanmak için sizde Android, iOS, Blackberry ve Windows Phone telefonlarınıza whatsapp indirebilirsiniz.

Kaynak: http://www.whatsappindir.co/whatsapp-ile-goruntulu-konusma/

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumunuz nedir?