yangın söndürme

Yangın Söndürmede Gazlı Söndürme Tekniği

Yangın konusunda bilgili olmak hemen hemen herkes için bir zorunluluktur. Bunun yanında bir yangın dolabı bulundurmak da oldukça önemlidir. Dolayısıyla bu nedenle evlerde, marketlerde, okullarda, AVM’lerde yangın ile ilgili tedbirler alınmaktadır. Bu tedbirler arasında en önemlilerinden biri gazlı söndürme sistemleridir.

Bu sistemler ortamdaki ısı enerjisini absorbe eden ve ortamda bulunan kimyasal reaksiyonları kıran sistemlerdir. Bu nedenle oldukça fazla tercih edilmektedir. Oldukça farklı sistemler bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok bilinenlerden biri FM 200 gazlı söndürme sistemleridir. Bunların yanında Argonfire gazlı söndürme sistemleri, FE 13 gazlı söndürme sistemleri, karbondioksit gazlı söndürme sistemleri, NAF S III gazlı söndürme sistemleri, water mist söndürme sistemleri gibi oldukça farklı sistemler bulunmaktadır. Her birinin çok farklı nitelikleri vardır.

Sprink sistemleri de etkilidir

yangın söndürme konusunda gelişen teknolojiye ayak uyduran firmamız başka sistemler konusunda da müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bunların başında sprinkler gelmektedir.

Bu sistem yangın ortamlarındaki ısının düşmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistemle ve diğerleri ile ilgili detaylı bilgiye http://www.dostteknoloji.com.tr adresinden erişebilirsiniz.

Kapak görseli Oluwaseun Duncan

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?