tesettür

Tesettür Giyim Yaza Uygun Tunik Modelleri ile Dikkatler Üzerinizde

Tesettür giyimde çok tercih edilen ürünlerden birisi de tuniklerdir. Birçok kadının günlük hayatta kullandığı bu ürünler hem rahat hareketi sağlamakta hem de şıklığı zirveye taşımaktadır. Bu yüzden tesettür giyim firmaları da tunik alanında oldukça fazla ürünün üretimini gerçekleştiriyor. Farklı model, renk ve desenlerde ürünleri kullanıcılarına sunuyor. Siz de kendinize uygun yazlık bir tunik alarak harika görünüme kavuşabilirsiniz. Şık olabilir, kombinler yaparak kendinizi daha özel hissedebilirsiniz.

Tesettür Giyim Tunik Modelleri

Tesettür giyim tunik modelleri ürünün kumaş yapısına göre değişebilmektedir. Bu kumaş yapılarına göre model tercihi yapabilirsiniz.

  • Likralı Örme: Bu kumaş türü ütü istemeyen bir kumaştır. Dayanıklı yapıya sahiptir. Hava alan yüzeyi mevcuttur. Delikli yapısı sayesinde vücudunuza hava akışı olmasını sağlar. Bu yüzden yaz aylarında tercih edilebilecek tunik modellerine ait bir kumaş türüdür.
  • Viskon Kumaş: Bu kumaş türü ise terletme yapmayan özelliği ile en çok tercih edilen yazlık kumaş türü olmaktadır. Viskon kumaşa sahip tunik modelleri ile terleme sorununu ortadan kaldırmanız mümkündür. Buna ek olarak pamuk ürünlere göre daha fazla esner. Bu ise hareket kabiliyetini kolaylaştırır. Sonucunda ise ürünü yaza özel bir ürün haline getirir.
  • Medine ipeği: Yaz aylarının vazgeçilmezi olan bu kumaş türü kesinlikle terletme yapmaz. Bu yapısı sebebiyle yazlık tunik modellerinde sıklıkla tercih edilir. Ayrıca kesinlikle iç göstermez. Bu da bir diğer avantajıdır.
  • Nadya kumaş: Bu kumaş türü ise esnek yapısı ile dikkat çekiyor. Esnemesi sayesinde birçok tunik ve şal gibi tesettür giyim ürünleri tercih edilmektedir. Ayrıca esnek ve gözenekli olmasına rağmen iç göstermez.

Bahsedilen kumaş türleri, tunik modellerini oluşturan temel faktörlerdir. Bu özelliklere göre siz de harika bir tunik seçimi yapabilirsiniz.

Tesettür Giyim Tunik Seçimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle kumaş türlerini ve özelliklerini incelemeniz gerekiyor. Bu incelemeniz sonucunda size uygun kumaşı seçmelisiniz. Yaz ayları için uygun olan bu kumaşlardan seçiminizi yaptıktan sonra ise renk ve model seçimine geçmeniz gerekiyor. Uyumlu renkleri tercih ederek harika bir kombin yapmak mümkün. Tesettür giyim tunik renklerinden yaza özel pudra rengi seçilebilir. Pudra tunik ile siyah pantolon ve aynı renk şal tercih edilebilir. Bu harika bir kombin yapmanızı sağlayacaktır. Bir diğer renk ise sarı olabilir. Sarı ile de siyah pantolon veya düz mavi kot pantolon tercih edilebilir. Sarı ve mavi de eşsiz uyum sağlayacak iki farklı renktir.

Kapak görseli Arif ID

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?