Mercedes

Yeni Araç Almak İsteyenler için 5 Öneri

Yeni bir araç almaya karar verdiyseniz aklınızda birçok farklı soru işareti olabilir. Kendinize özel bir araç seçmeden önce bazı detayları göz önünde bulundurarak bu süreci en sağlıklı şekilde geçirebilirsiniz.

1- Sıfır mı İkinci El mi?

Sıfır ve ikinci el araçlar arasında seçim yapacağınız zaman bu noktada bütçeniz devreye girebilir. Ancak araçlar hakkında bilgi sahibi değilseniz mutlaka bu konuda bilgili bir kişiyle birlikte hareket etmelisiniz. Ekspertiz hizmetleri ve diğer kontroller için profesyonel destek aldığınız takdirde ikinci el araç almanızda herhangi bir problem bulunmaz.

2- Dizel Araçlar ve Benzinli Araçlar

Dizel araçlar ve benzinli araçlar kendi içerisinde farklı avantajlara ve dezavantajlara sahiptir. Bu konu yakıt tüketimine bağlı olarak ele alındığı zaman benzinli araçların biraz daha farklı maliyetli olduğu söylenebilir. Ancak bu durum şehir içindeki kullanım için geçerli olabilir. Benzinli araçlar arasında dizele göre daha farklı fiyat seçeneklerine sahip çeşitler bulabilirsiniz. Şehir içi ve şehir dışındaki kullanıma göre seçim yapmanız en doğrusu olacaktır.

3- Kasa Tipi Önemli mi?

Araç satın alacağınız zaman modeli tercih ederken genellikle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bütün ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikteki araçların kasalarını da bu noktada inceleyebilirsiniz. Araca kaç kişinin bineceği, yolculuk yapacağınız rotasyonlar ve sürüş stili gibi ayrıntılar kasa tipinin seçimi konusunda önemlidir. Aynı şekilde hız konusunda kasa tasarımları etkilidir.

4- Çocuk Sahipleri Nasıl Araçlar Seçmeli?

Küçük çocuğunuz varsa bagaj boyutları ve çocuk koltuğu girişlerine dikkat etmelisiniz. Yasal olarak çocukların seyahat ederken çocuk koltuğunda yer almaları gerekir. Bu tür koltuklar evrensel standart olarak kullanılan yuvalara sahiptir. Çocuklu aileler için uygun olan araçları ön planda tutabilirsiniz.

5- Çevre Dostu Araçlar

Herhangi bir şeyi tüketirken ya da üretirken ortaya çıkan karbondioksit miktarına göre özel karbon ayak izleri meydana gelir. Araçlar açısından bu konu ele alındığı zaman karbon salımının doğaya zarar verdiği ortaya çıkabilir. Bu sebeple, araç satın alacağınız zaman en az karbon salımına sebep olabilecek modeller tercih edilebilir. Aracınızı seçtikten sonra trafik sigortası yaptırarak kendinizi de güven altına alabilirsiniz.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?