Kalabalık

Yozlaş Milletim Yozlaş

Nereye gidiyoruz böyle? İnsanlığımız nereye gidiyor? Gerçekten olanlar karşısında bu iki soru bile az gelir bence. Türk milletini yozlaştırma görevini o kadar güzel yapıyor ki bazıları milletimiz gözünü kırpmadan seyrediyor bu olayı. Geçtiğimiz hafta İnkılap Tarihi dersinde şark meselesini işlemiştik. Şark meselesinden biraz bahsedecek olursam; Avrupalılar’ın Türkler’i Anadolu’dan kovmak istemesi, bunu yapamazlarsa Türkler’i Hristiyanlaştırmak istemeleri. Buradaki Hristayanlaştırmak kelimesi her ne kadar din değiştirmek gibi görünsede ondan ziyade kültürümüzden, geleneklerimizden ve göreneklerimizden bizleri uzaklaştırmasıdır. Hoş bunları yaptıktan sonra Hristiyanlardan ne farkımız kalır tartışılır. İşte bu mesele şuan tıkır tıkır işlemekte. Bunu görmek için çok uzağa gitmenize gerek yok. Televizyona bakmanız yeterli.

Geçtiğimiz günlerde İlker Ayrık’ın sunduğu Ben Bilmem Eşim Bilir adlı yarışmada kadın yarışmacının “Berk, hadi bebeğim beni başkasıyla düşün.” demesi ve insanların buna seyirci kalması milletimize neler olup bittiğinin ufak bir göstergesi aslında. (Ben çok nadir televizyon seyreden biriyim. Bu olayı da haber sitelerinde gördüm.) Yanlış hatırlamıyorsam RTÜK bu yarışmaya para cezası da vermişti ve bu olay da yaşanan ilk olay değil.

Sadece televizyon mu peki bizi yozlaştıran? Tabi ki değil. Dini ve milli değerlerimizi bizlere unutturmaya çalışan insanlar sanırım amaçlarına git gide ulaşıyorlar. Belki basit bir örnek olacak ama dini bayramlarda büyüklerimizi ziyaret etmek yerine acaba nereye tatile gitsem diye düşünmüyor muyuz? Milli bayramlarımız eskisi gibi kutlanabiliyor mu artık?

Aslında bu millet kendi kendine yozlaşmıyor. Bu milleti yozlaştıran insanlar bizlerin önüne oyalanacak bir şey atıp bütün işi arkamızdan hallediyorlar, hepsi bu.

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

3 Yorum
 1. İsmail Nehir
  2 Aralık 2012 - 13:04
  Cevapla
  • Usluer
   2 Aralık 2012 - 13:40
   Cevapla
 2. İbrahim
  3 Aralık 2012 - 13:59
  Cevapla