Zula Kaç GB?

21. yüzyılın en popüler oyunlardan Zula, Türkiye’nin ilk yerli MMOFPS oyunudur. Deneyimli ve başarılı Türk bir ekip tarafından geliştirilen oyun, gelişim sürecini sürekli olarak sürdürmeye devam ediyor. Yoğun ilgi gören Zula’nın en önemli özelliklerinden ve avantajlarından birisi olarak ise oyunda yer alan haritalarda Türkiye’den farklı şehirlere yer verilmesidir. Bu durumda Türk oyun tutkunlarına daha sıcak ve daha samimi keyifli bir oyun deneyiminin yaşama fırsatı sunuyor. Oyunun görsellik açısından mevcut olan özellikleri ile son derece kaliteli ve keyifli bir oyun deneyiminin sağlanmasına yardımcı oluyor. Bu neden ile de günümüzde oyun tutkunları tarafından son derece yoğun şekilde tercih edilen Zula’ nın mevcut yüksek grafik özellikleri nedeni ile Zula kaç GB şeklinde bir sorunun gündeme gelmesine neden oluyor.

Temel olarak oyuncuların ilk olarak indirmeye kalktıklarında bilgisayarlarına inen Zula oyun dosyasının boyutu nispeten küçük ölçeklidir. Buna karşın Zula kaç GB sorusunun gündeme gelmesine neden olan ana konu ise sürekli olarak gelişime devam etmesiyle boyutunun önemli oranda büyüme kaydetmesidir. Bu gelişimin etkisi ile birlikte oyuna gelen ilaveler sonucunda oyunun boyutu oldukça önemli oranda artış gösterebiliyor.Son dönemlerde gelen güncellemeler ile birlikte 2.1 GB olarak yer kapladığı belirlenen Zula oyununu için oyun tutkunlarının bilgisayarlarında hemen hemen 2.5 GB gibi bir yeri oyun için ayırmalarını tavsiye ediyor. Böylelikle Türkiye’ nin en başarılı yerli oyunlarından birisi olan Zula’nın son derece kaliteli ve keyifli bir şekilde sorun yaşamadan cihazlardan oynanabilmesi mümkün oluyor.

https://www.bilgiadami.com/zula-kac-gb.html Oyun tutkunları Zula kaç GB olduğunu oyunu internet üzerinden indirme esnasında pek de anlayamıyor. Bu tarz bir sorunun meydana gelmesinin nedeni ise oyunun indirilmesinin ardından oyunun giriş ara yüzünde güncelleme gerçekleştirmeye başlaması sonucunda oyunun gerekli olan diğer dosyalarının bilgisayara indirilmesini daha sonra gerçekleştiriyor. Aslında bu durum sadece popüler Türk oyunu Zula’ ya has olan bir durum değildir. Tüm dünyada MMOFPS nitelikli oyunların her birinde aynı sistem ve aynı anlayış uygulanır. Oyun geliştiricileri ve oyun şirketleri, bu tip oyunlarda, oyuncular tarafından oyununun kolay bir şekilde indirilmesini hedefler. Oyunun kaliteli ve etkin bir şekilde oynanması için gereksinim duyulan diğer dosyaların ise daha sonra ‘güncelleme’ ile bilgisayara indirilmesini sağlar. Bu durumda oyuncuların bu tip oyunlarda ne kadar yer kapladıkları ile ilgili olarak tam bilgi sahibi olamamasına neden olur. Ancak buna karşın oyunun oynanması için bilgisayar üzerinde istenen sistem gereksinimleri ise daha önceden oyunculara bildirilmektedir.

Kaynak: https://www.bilgiadami.com/

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?