Transformers

Transformers Karakterleri

Ana karakterlerini robotların oluşturduğu Transformers serisinde robotlar iki gruba ayrılarak birbirleriyle mücadele ediyorlar. Autobot’lar iyi robotlar, Decepticon’lar ise kötü robotlar olarak biliniyor. Autobot’ların liderliğini Optimus Prime isimli robot yaparken, Deception’ların liderliğini Megatron yapmaktadır. Optimus Prime istediği zaman tıra dönüşebilirken, Megatron birçok savaş aracına dönüşebilme özelliğine sahip. Ayrıca Transformers 1, Transformers 2: Yenilenlerin İntikamı, Transformers 3: Ayın Karanlık Yüzü, Transformers 4: Kayıp Çağ ve Transformers 5: Son Şövalye isimlerinde bir film serisi de bulunmaktadır. Şimdi çizgi filmde ve film serisinde bulunan bazı autobotların özelliklerinden bahsedelim.

Transformers

Optimus Prime

Dünyanın koruyucusu olarak da bilinen robottur kendisi. Dünya’nın ondan daha iyi bir koruyucu bulamayacağına herkes hem fikirdir. Onun için tam olarak bir liderin sahip olması gereken özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Optimus Prime, onurlu, iyilik sever, adaletli, ve cesur bir autobot. Kırmızı ve mavi renkte kocaman bir tıra dönüşebiliyor. Optimus’un savaşlarda kullandığı kocaman bir savaş baltası vardır. Ama Optimus bu baltasını sadece onlara zarar verecek düşmanları için kullanıyor. Liderlik özelliğiyle tehlikeyi algıladığı an tüm autobotların koruyucusu oluyor.

Optimus Prime

Bumblebee

Bumblebee genç, heyecanlı ve adeta yerinde duramayan bir autobot olarak karşımıza çıkıyor. Sarı ve siyah renkte bir Hatchback’e dönüşen Bumblebee ayrıca su altında da gitme özelliğine sahip. Ses çıkarmasına yardımcı olan düzen bir savaşta hasar almasından dolayı diğer robotlarla teybinden çaldığı şarkılarla iletişim kuruyor. Onun düşmanlarına karşı kullandığı silah elektrik ışınları. Dışarıdan çok güçlü gözüken bu robotun ara sıra duygusal anlarına da denk geldiğimiz oluyor. Tamamen barıştan yana olan Bumblebee tıpkı Optimus Prime gibi sadece düşmanları onlara saldırdığında silahını kullanıyor. Hatchback’e dönüştüğünde de düşmanları gibi etrafındakilere zarar verecek bir savaş aracına değil, normal bir arabaya dönüşüyor.

Bumblebee

Strongarm

Strongarm için dünyanın kurallarına en uyum sağlayan autobotu diyebiliriz. Uyulması gereken tüm kuralları biliyor ve günlük hayatında da bu kurallara uymaya dikkat ediyor. Cesur, enerjik ve dost canlısı olan Strongarm her zaman arkadaşlarının yardımına koşuyor. Kuralları esnetmekten çok hoşlanmadığı için onunla çalışmak, anlaşmak biraz zor oluyor. Ama Strongarm gerçek dostluğu ve kahramanlığı ile çocuklarımıza bir numaralı örnek oluyor.

Strongarm

Grimlock

Autobot takımında Dinobot olarak karşımıza çıkıyor Grimlock. Kötü robotlara karşı savaşmak ve onları yenmek hobileri arasında diyebiliriz. Karşısında düşman bir robot gördüğünde devasa dış görünüşüyle hiç tereddüt etmeden onları etkisiz hale getirecek güce ve cesarete sahip. Serinin bir bölümünde bir gemide tutsak iken Autobot’lar tarafından kurtarılmıştır. Ona karşı yapılan iyiliklerin farkında olan Grimlock o günden itibaren Autobot’larla yaşıyor. Üstelik Decepticon’ları yenmeleri için Autubot’larla beraber savaşıyor.

Grimlock

Çocuklarımıza aslında savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu iyi karakterler autobotlarla belirten Transformers serisi iyi ve kötünün ayrımını çocuklarımıza da kavratmak istemektedir. Savaşın değil barışın huzur getireceğinden yana olan iyi kalpli robotlarımız çocuklarımızın en sevdikleri oyun arkadaşları. Arkadaşlığın ve dostluğun önemini çocuklarımıza huzurla beraber sunuyor. Transformers karakterlerinin birbirinden farklı oyuncaklarına karakterdukkani.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?