VPN

Google Chrome için En İyi 10 Ücretsiz VPN Eklentisi

Ücretsiz bir VPN kullanmayı düşünüyor musunuz? Seçebileceğiniz birçok Chrome VPN eklentisi var, bu yüzden ihtiyaçlarınız için en iyi VPN’i seçtiğinizden emin olmalısınız.

Chrome için En İyi Ücretsiz VPN Eklentileri

Dünya çapında birçok Chrome VPN eklentisi var, hepsi aynı pazarlama diliyle sunuluyor. Hangi VPN’nin gerçekten gizliliğinizi koruduğunu ve hangilerinin güvenlikte duman perdesi olduğunu anlamak kolay değil.

İşte 10 en iyi ücretsiz VPN Chrome eklentileri:

1. Browsec VPN

Browsec VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 4
 • Sunucu konumları: İngiltere, ABD, Singapur, Hollanda
 • Veri kotası: Sınırsız

Browsec VPN’nin en önemli artısı bağlantı hızıdır. 100 Mbps’ye kadar bağlantı hızı sunar, bu da diğer birçok Chrome Mağazası VPN’sinin çok üzerindedir.

Ancak Browsec, Rusya merkezlidir. VPN’ler konusunda hoşgörülü olmayan bir ülkedir ve hükümet tarafından istenildiğinde verilerinizi verir. Hizmet ayrıca yalnızca dört konum sunar: Hollanda, Singapur, ABD ve İngiltere.

Browsec için Chrome uzantısının yanı sıra, VPN’yi Android ve iOS’ta da kullanabilirsiniz.

İndir: Browsec for Chrome (Ücretsiz)

2. CyberGhost

CyberGhost VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 4
 • Sunucu konumları: Romanya, Almanya, Hollanda, ABD
 • Veri kotası: Sınırsız

CyberGhost’un ücretsiz Chrome VPN’si inanılmaz derecede kolaydır. Uzantıyı indirdikten sonra, Chrome uzantı çubuğunda üzerine tıklayın, sunulan dört konumdan birini seçin, bağlan düğmesine basın ve bu kadar!

Bu uzantıda aylık veya haftalık veri kotaları olmadan sınırsız tarama var. Ancak ücretsiz CyberGhost uzantısı çok sınırlı bir sunucu seçeneğine sahiptir ve ek özellikler sunmaz, ancak Chrome’u kullanırken hızlı ve temel koruma isteyenler için harika bir seçenektir.

CyberGhost, Chrome uzantısını kullanmak için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez, bu da işleri sizin için daha da hızlı ve uygun hale getirir.

İndir: CyberGhost for Chrome (Ücretsiz)

3. ZenMate for Chrome

Zenmate VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 4
 • Sunucu konumları: Almanya, Singapur, Romanya, ABD
 • Veri kotası: Sınırsız

ZenMate Free, tarayıcınızın trafiğini AES-128 kullanarak şifreler ve sanal bir konumu sahteleyebilmenizi sağlar. Ücretsiz kullanıcılar ayrıca VPN “Akıllı Fiyat” özelliğine erişebilirler. Bu, istediğiniz öğeler için en düşük fiyatlara dayalı alışveriş önerileri sağlar.

ZenMate’in ayrıca Windows, macOS, Android ve iOS için tam özellikli uygulamaları vardır.

İndir: ZenMate for Chrome (Ücretsiz)

4. Betternet Chrome

Betternet VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 1
 • Sunucu konumları: ABD
 • Veri kotası: Sınırsız

Betternet Chrome, log tutmaz ve birçok ücretsiz Chrome VPN’si gibi reklam destekli değildir. Ancak endişelenmeyin; siz ürün değilsiniz. Betternet, videolar göstererek para kazanır.

Betternet Chrome’un VPN uzantısının arayüzü basit bir açma/kapatma anahtarıdır, ancak tek sunucu konumu sınırlayıcı olabilir.

İndir: Betternet Chrome (Ücretsiz)

5. VeePN

Veepn VPN
 • Sunucu sayısı: 6
 • Sunucu konumları: İngiltere, ABD, Hollanda, Singapur, Fransa, Rusya
 • Veri kotası: Sınırsız

VeePN’nin ücretsiz Chrome uzantısı, altı farklı sunucu konumu ve sınırsız veri kotası sunan dengeli bir seçenektir, bu da korunurken istediğiniz kadar gezinebileceğiniz anlamına gelir. VeePN, tarayıcı trafiğinizi korumak için AES-256 şifreleme kullanır ve etkileyici hızlara sahiptir.

İndir: VeePN (Ücretsiz)

6. Hotspot Shield Chrome

Hotspot Shield VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 1
 • Sunucu konumları: ABD
 • Veri kotası: Günde 250 MB

Hotspot Shield Chrome, tarayıcınızın trafiği için AES-256 şifreleme sunan diğer en iyi ücretsiz VPN’lerden biridir.

Hotspot Shield Chrome, reklam engelleme, izleyici engelleme, çerez engelleme ve kötü amaçlı yazılım koruması da dahil olmak üzere düzenli olarak yeni özellikler sunar.

İndir: Hotspot Shield Chrome (Ücretsiz)

7. TunnelBear VPN

TunnelBear VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 44
 • Sunucu konumları: ABD, İngiltere, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Yunanistan, Avusturya, İsviçre, Macaristan, Norveç, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Finlandiya, İspanya, Danimarka, Moldova, Polonya, Letonya, Litvanya, Kıbrıs, Bulgaristan, Belçika, İsveç, Sırbistan, Romanya, Portekiz, Arjantin, Meksika, Peru, Kolombiya, Brezilya, Güney Afrika, Nijerya, Kenya, Filipinler, Kore, Japonya, Malezya, Tayvan, Endonezya.
 • Veri kotası: Aylık 2 GB

TunnelBear hali hazırda harika bir ücretsiz VPN uygulaması sunuyor ve ücretsiz Google Chrome VPN uzantısı da benzer şekilde iyidir. TunnelBear Chrome uzantısı, kullanıcılara AES-256 şifreli bir proxy sağlar ve 44 farklı sunucu konumu sunar, ancak bunlar yalnızca ülkelerdir, şehirler değildir.

Ancak unutmayın ki, TunnelBear’ın Chrome için ücretsiz VPN’i sadece tarama trafiğinizi şifreler. Makinenizdeki diğer trafiği şifrelemez. Bunun için VPN’in ücretli sürümünü kullanmanız gerekmektedir. TunnelBear Chrome uzantısını kullanmak için bir hesap oluşturmanız da gerektiğini unutmayın.

İndir: TunnelBear VPN (Ücretsiz)

8. Hoxx VPN

Hoxx VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 5
 • Sunucu konumları: ABD, İngiltere, Hollanda, Japonya, Fransa
 • Veri kotası: Veri kotası yok, ancak her sunucu konumu bağlantısı ve ücretsiz kullanıcılar için 30 dakikalık bir sınırlama bulunmaktadır.

Hoxx VPN, kullanıcılara dünyanın çeşitli yerlerinden beş farklı sunucu konumu sunarak başka bir iyi ücretsiz VPN Chrome uzantısıdır. Ancak, her sunucu konumu ve bir kullanıcı için bir veri kotası yerine 30 dakikalık bir bağlantı sınırlaması vardır.

İndir: Hoxx VPN (Ücretsiz)

9. SetupVPN

Setup VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 5
 • Sunucu konumları: İngiltere, ABD, İsveç, Kanada, İsviçre
 • Veri kotası: Kota yok, ancak ücretsiz kullanıcılar ve her sunucu için 30 dakikalık bir zaman sınırlaması bulunmaktadır.

Google Chrome’da değerlendirmeye değer bir sonraki VPN SetupVPN’dir. SetupVPN’in ücretsiz Chrome uzantısının sürümü için beş sunucu konumu sunar, ancak ücretsiz kullanıcılar için her sunucu konumu 30 dakikalık bir süre sınırlamasına izin verir.

Chrome için SetupVPN, tarayıcınızın trafiğini RSA 4096-bit askeri dereceli güvenlikle şifreler.

İndir: SetupVPN (Ücretsiz)

10. Windscribe

Windscribe VPN
 • Ücretsiz sunucu sayısı: 30
 • Sunucu konumları: ABD Doğu (New York, Chicago, Miami, Washington DC), Orta ABD (Atlanta, Dallas), ABD Batı (LA, Seattle), Kanada (Montreal, Toronto, Vancouver), İngiltere (Londra), Almanya (Frankfurt Kalesi, Frankfurt Wurstchen), Fransa (Paris Seine, Paris Jardin), Norveç (Oslo), Romanya (Bükreş), Hollanda (Amsterdam Lale, Amsterdam Kanal, Amsterdam Red Light), İsviçre (Zürih Alphorn, Zürih Lindenhof), Türkiye (İstanbul), Hong Kong.
 • Veri kotası: E-posta doğrulaması olmadan 2 GB, e-posta doğrulamasıyla 10 GB.

Windscribe reklamları ve izleyicileri engelleyerek ve engellenmiş içeriğe erişmenizi sağlar. Ayrıca WebRTC engelleme, API sahteciliği, zaman dilimi sahteciliği ve bildirim engelleme gibi ek gizlilik özellikleri sunar.

Ücretsiz VPN sunucuları 30’dan fazla ülkede mevcuttur. Yukarıda belirtilen belirli şehirleri görebilirsiniz. Yanlarında yıldız simgesi olan herhangi bir sunucu yeri, yalnızca premium kullanıcılar içindir.

İndir: Windscribe (Ücretsiz)

Chrome için En İyi VPN: Ücretsiz mi, Premium mu?

Tüm VPN’lerde, ödediğinizin karşılığını alırsınız. Peki, ücretsiz ve ücretli VPN’ler genel olarak nasıl farklılık gösterir?

Çoğu ücretsiz VPN, kalite, hız veya güvenlik açısından premium bir VPN hizmetiyle karşılaştırılamaz. Örneğin, birçok ücretsiz VPN hizmeti yalnızca PPTP protokolünü sunar. PPTP, çoğu önde gelen ücretli hizmetler tarafından sunulan L2TP/IPSEC, OpenVPN, SSTP veya SSH gibi diğer VPN protokolleri kadar sağlam değildir.

Tarama hızını da göz önünde bulundurmanız gerekir. VPN sunucularını çalıştırmak ve yönetmek pahalıdır. Ücretsiz bir hizmet kullanıyorsanız, diğer kullanıcılarla aşırı yüklenmiş olması muhtemeldir. Premium sağlayıcılar, hizmetleri, bağlantı hızını ve daha fazlasını iyileştirmek için sunuculara ve bant genişliğine yeniden yatırım yapar.

Düşünmeniz gereken başka şeyler de var. Ücretsiz bir sağlayıcıdan güvenilir destek bekleyebilir misiniz? Çalışma süresi yüzde 100’e yakın mı? Ve en önemlisi, hizmet neden ücretsiz? Eski bir atasözünü hatırlayın: Eğer ödeme yapmıyorsanız, ürün sizsinizdir.

Kapak görseli freepik

Bana kahve ısmarlamak ister misin?

Bunları da okuyabilirsin
Yazı hakkındaki yorumun nedir?

3 Yorum
 1. Semihb
  1 Mayıs 2024 - 13:07
  Cevapla
  • Usluer
   1 Mayıs 2024 - 16:43
   Cevapla
 2. Ezgi
  21 Mayıs 2024 - 18:48
  Cevapla